Syryjczycy bombardują Aleppo

foto: YouTube
foto: YouTube

Syryjskie lotnictwo bojowe przypuściło wczoraj ataki na pozycje islamistów w pobliżu miasta Aleppo. Działania te były reakcją na niedawne zdobycze terytorialne islamskich bandytów w tym regionie.

Samoloty syryjskie uderzyły w rejon miasta Chan Tuman, z którego bandyci wyparli w czwartek siły rządowe i sprzymierzonego z nim Iranu. Źródła zarówno antyrządowe i państwowe informują o tym, że lotnictwo dokonało kilkudziesięciu uderzeń.

Strona syryjska poinformowała o przeprowadzonych atakach, jednak nie ujawniła żadnych szczegółów. Natomiast telewizja Manar, należąca do wspieranego przez Iran libańskiego szyickiego Hezbollahu podała, że trwają zacięte walki z rebeliantami sunnickimi.

Utrata położonego na południe od  Aleppo miasta Chan Tuman było dla sił rządowych dotkliwą porażką. Islamiści, którzy je zajęli, należeli do sojuszu Dżaisz al-Fatah, w którym walczy m.in. powiązany z Al-Kaidą Front al-Nusra.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych islamiści al-Nusry poinformowali, że kontynuują natarcie w kierunku południowym, ku miastu Hadar, które pełni kluczową rolę dla sił irańskich i Hezbollahu. Front al-Nusra nie jest stroną obecnego porozumienia rozejmowego w Syrii.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net