5 grudnia 2023
WiadomościWojskowość

Syryjscy dżihadyści razem przeciwko Iranowi i Rosji

foto: YouTube (The Alex Jones Channel) "Killing ISIS (Uncensored full mini-documentary) "
foto: YouTube (The Alex Jones Channel) „Killing ISIS (Uncensored full mini-documentary) „

41 grup toczących wojnę domową z legalnym i popieranym przez swój naród prezydentem Baszarem al-Asadem wezwało do stworzenia koalicji przeciwko sojusznikom prezydenta: Rosji i Iranu. Syryjscy dżihadyści, przez media mętnego nurtu namolnie nazywana „opozycją”, twierdzi, że siły lotnicze Rosji zadały już im poważne straty w szeregach. Jest to potwierdzenie doniesień mediów syryjskich o niesamowitej skuteczności rosyjskich nalotów w stosunku do akcji USA.

Jednak nie wszystkie grupy zbrojne podpisały wspólne oświadczenie. Wśród nich zabrakło ugrupowania al-Nusra, posiadającego związki z al-Kaidą, które są oficjalną przyczyną nalotów rosyjskiego lotnictwa na pozycje bandytów.

Mimo nieprzystąpienia al-Nusry do powyższego sojuszu, ugrupowanie to posiada bardzo dobre relacje z frontem Ahrar asz-Szam, wpływową grupą dżihadystów, która uczestniczy w porozumieniu. Oba ugrupowania połączyły swoje siły i kontrolują teraz tereny prowincji Idlib w północno-zachodniej części Syrii. Dzihadyści z al-Nusry budują także dobre relacje z innymi grupami uczestniczącymi w koalicji.

Dżihadyści w wydanym oświadczeniu w poniedziałek potępili „sojusz rosyjsko-irański”, twierdząc, ze ma on na celu „okupację” Syrii, choć faktycznie interwencja Rosji broni popularnego i legalnego rządu. Wówczas wezwali do budowania sojuszu pomiędzy różnymi grupami w celu zwalczania sił Iranu i Rosji.

Rosyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty w zeszłą środę.

Szy/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net