4 grudnia 2023
WiadomościWojskowość

Syryjska armia przechwyciła dostawy dla ISIS

Syryjska armia przechwyciła w rejonie Aleppo 25 ton tureckich dostaw medycznych dla ISIS.

Wczoraj w Aleppo przejęto ciężarówkę z ponad 25 tonami zasobów medycznych pochodzących z Turcji. Dostawa ta była przeznaczona dla szpitali polowych ISIS i powiązanych z nimi dżihadystów. Medykamenty wyprodukowała i załadowała na ciężarówkę turecka fabryka Al Yaman. Ładunek ma wartość około 100 tys. dolarów.

Firma Al Yaman w Stambule wysyła lekarstwa, sprzęt i wyposażenie medyczne Państwu Islamskiemu w Manbej i Mosulu oraz innym grupom ekstremistów islamskich. Władze aresztowały Abdelrahman Canjo z Brygady al-Haq Shohadaa, który przewoził broń i lekarstwa dla grup islamistów w Aleppo.

Canjo twierdzi, że otrzymał rozkazy od Abdelmajida al-Khatiba i wraz z innymi współpracownikami przewiózł dwa transporty do Manbej. Podczas rozmów na temat jego przynależności do grupy terrorystycznej przyznał, że w 2012 roku wstąpił do Shohadaa al-Murabitin, której przewodził Mamoun al-Nasser. Mężczyzna potwierdził także, iż brał udział w kilku atakach na wioski wraz z grupami powiązanymi z ruchem Ahrar al Sham.

Canjo powiedział, że on i jego towarzysze otrzymali broń, w tym m.in.  pojazdy wyposażone w karabin maszynowy DShK oraz 20 sztuk amunicji od Liwa al-Haqq – grupy terrorystycznej. Towar dostarczono do miasta Sarakib w Idlib, gdzie zapłacono za niego 30 tys. dolarów. Później Canjo zapewnił także bandytom z Al Houla telefony i urządzenia z dostępem do Internetu. – Ahrar Al Sham monitoruje wszystkie ruchy w okolicy, oni twierdzą, że walczą z ISIS, choć tak naprawdę wspierają Państwo Islamskie – mówi Canjo.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net