Syryjskie wojsko zakleszcza Aleppo

W przeciągu ostatnich dni syryjskie wojska legalnie rządzącego prezydenta Baszara al-Asada odniosły ważne zwycięstwa. Do sukcesów doszło w okolicach Aleppo – największego miasta Syrii, kontrolowanego przez rebelię współpracującą z bandytami z ISIS. Do działań przyłączyło się także rosyjskie lotnictwo.

Miasto Aleppo wraz z okolicznymi terenami od lipca 2012 roku znajduje się pod kontrolą rebeliantów. Oddziały rządowe, które od poniedziałku prowadziły operacje w okolicy, odzyskały kontrolę nad miastami Nabul i al-Zahra. Wczoraj wojsko odbiło również wioskę Hardatneen.

Syryjskie wojsko przecięło już ważne szlaki zaopatrzeniowe prowadzące do Aleppo. Jeżeli oddziały otoczą miasta i odetną je od zaopatrzenia płynącego ze strony tureckiej granicy, fundamentaliści będą w potrzasku.

Bandyci, którzy biorą udział w rozmowach pokojowych w Genewie, zaznaczają, że rządowa ofensywa wokół Aleppo jest bardzo silna. Nadal trwają też operacje wokół Homs. Jeden z dowódców wezwał państwa zachodnie do dozbrojenia rebeliantów, przez zachodnie media określanych „demokratyczną opozycją”, którzy okupują miasto.

Opozycja twierdzi, że militarne sukcesy reżimu Baszara al-Asada wynikają ze wsparcia Rosjan.  Do tej pory ofensywie wokół Aleppo towarzyszyło rosyjskie lotnictwo.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net