10 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Szef ISIS: Islam religią wojny

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Przywódca Państwa Islamskiego ukazał swoją interpretację Koranu. – Islam nigdy nie był religią pokoju, ale zawsze jest religią wojny – oświadczył Abu Bakr al-Baghdadi, przywódca Państwa Islamskiego w upublicznionym przesłaniu wideo. Wzywa w nim także wszystkich muzułmanów na świecie do włączenia się w walkę, którą prowadzi ISIS. Podczas ponad półgodzinnego nagrania widoczne są jedynie zdjęcia mówcy.

Według al-Baghdadiego, niezależnie od miejsca, wszyscy muzułmanie powinni dołączyć do żołnierzy ISIS. – Nikt nie powinien uważać, że wojna, którą toczymy, jest wojną Państwa Islamskiego. ­ Jest to wojna wszystkich muzułmanów, ale Państwo Islamskie ją rozprzestrzenia – podkreślił Abu Bakr al-Baghdadi.

Powtórzył swe wcześniejsze wypowiedzi, że „jest to wojna muzułmanów przeciw niewiernym”. Dodał też, że „nie ma wytłumaczenia dla muzułmanina, który jest w stanie wyemigrować do Państwa Islamskiego lub do sięgnięcia po broń, gdziekolwiek się znajduje, a tego nie robi”. – Wojna jest obowiązkowa dla każdego wyznawcy islamu – kontynuował al-Baghdadi, podkreślając, że nie ma możliwości pojednania z Żydami, chrześcijanami lub „innymi niewiernymi”. – Na ziemiach, które kontrolujemy, nie pozostanie przy życiu nikt, jeśli nie wyrzeknie się swej religii i nie przejdzie na islam – zaznaczył islamski przywódca.

W sierpniu 2014 Państwo Islamskie zdobyło Karakosz w Iraku, w którym mieszkało do tego czasu wielu chrześcijan, zmuszając do ucieczki kilkadziesiąt tysięcy ludzi. To duże miasto znajduje się między Mosulem, w którym już prawie nie ma wyznawców Chrystusa, a Irbilem – stolicą Kurdystanu Irackiego, będącego jedynym regionem w tym kraju, do którego nie wkroczyli jeszcze bandyci islamscy i w którym znaleźli schronienie prześladowani chrześcijanie.

Od tamtego czasu zasięg działania i zdobyczy terytorialnych dżihadystów bardzo się rozszerzył, a w Internecie coraz częściej pojawiają się filmiki przedstawiające egzekucje. Jednym z ostatnich nagrań był film wideo z 19 kwietnia, pokazujący ścięcie 30 chrześcijan etiopskich na wybrzeżu libijskim.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net