3 marca 2024
Wiadomości

Szef klubu parlamentarnego CDU ostrzega przed islamem

foto: YouTube
foto: YouTube

Volker Kauder, szef klubu parlamentarnego CDU w Bundestagu, ostrzega Niemców przed konsekwencjami napływu islamskich imigrantów. W swoim wystąpieniu w Wilhemsdorfie podkreślił, że wszędzie tam, gdzie muzułmanie stanowią większość, prześladowani są chrześcijanie.

Konferencja w wirtemberskim Wilhelmsdorfie rzuca światło na obecną sytuację Niemiec. Elity tego państwa zaczynają dostrzegać zagrożenie płynące z islamu, chociaż jeszcze nie mówią o nim głośno. Volker Kauder zdecydował się otwarcie poruszyć problem. Mówił m.in., że religia „nie może stawać się politycznym lub kulturalnym narzędziem władzy” i dowodził, że chrześcijanie cierpią prześladowania wszędzie tam, gdzie wiarą dominującą jest islam. – We wszystkich społeczeństwach, w których wyznawcy Allaha stanowią większość, chrześcijanie są coraz bardziej dyskryminowani i prześladowani – tłumaczył Kauder. Według polityka los chrześcijan w Syrii może się również pogorszyć, gdyby Baszszar al-Asad został obalony.

Podczas konferencji wykład wygłosił również profesor teologii z Tybingi, Hans-Joachim Eckstein. Podkreślił, że tolerancja nigdy nie może zakładać relatywizacji przekazu własnej religii. Wedle profesora postrzeganie źle rozumianej tolerancji jako drogi do zbudowania jednolitego poglądu na świat, jest fałszywe. Zrozumienie i akceptacja, zdaniem Ecksteina, zakładają natomiast zawsze dążenie ku prawdzie oraz odrzucenie tego, co zagraża życiu i miłości.

Szy/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net