7 kwietnia 2024
Wiadomości

Schulz krytykuje nową brytyjską premier

foto: UK Home Office - https://www.flickr.com, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: UK Home Office – https://www.flickr.com, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego, w ostrych słowach skrytykował dziś skład nowo powstałego brytyjskiego rządu premier Theresy May. Jego zdaniem, nowa premier zamiast na przyszłości kraju, skupiła się na interesach partyjnych.

W swoim oświadczeniu szef PE ocenił, że celem powołania takiego rządu „jest przede wszystkim wewnętrzna spójność w Partii Konserwatywnej”. Polityk jednocześnie dodał, że nowa premier „mniej koncentruje się na przyszłości Wielkiej Brytanii”. – Zjednoczone Królestwo musi wyjść z tego niebezpiecznego błędnego koła, które ma bezpośredni wpływ na resztę Europy – powiedział Schulz. Szef PE zapewnił jednak, że w tych „trudnych czasach” będzie „konstruktywnie współpracował” z nowym rządem.

Theresa May, dotychczas szefowa brytyjskiego MSW, wczoraj wieczorem objęła po Davidzie Cameronie  stanowisko premiera. Były już szef angielskiego rządu podał się do dymisji po czerwcowym referendum, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za Brexitem.

Nowa premier będzie musiała zrealizować procedurę opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Do May będzie też należało wynegocjowanie warunków przyszłej współpracy Londynu i Brukseli. Powołując na ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona, jednego z liderów przedreferendalnej kampanii na rzecz Brexitu, Theresa May wywołała zdziwienie. Poruszenie pojawiło się także po utworzeniu specjalnego resortu ds. wyjścia z Unii Europejskiej, na którego czele stanął eurosceptyk David Davis.

Maj/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net