27 lutego 2024
Wiadomości

Szef WHO oburzony skalą pomocy dla Ukraińców. Jego zdaniem, powodem jest to, że są biali

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekonywał, że to z powodu białego koloru skóry ukraińscy uchodźcy mogą liczyć na tak wielką pomoc Europy. Co ciekawe, grzmiąc na rzekome kierowanie się stereotypami, sam ukazał, że myśli w ten sam sposób.

– Muszę być brutalny i szczery. Nie wiem, czy życie białych i czarnych traktowane jest z równą uwagą, świat nie traktuje wszystkich ras w taki sam sposób – ogłosił w środę dr Ghebreyesus. Szef WHO przekonywał, że pomoc dla uchodźców świadczy o rasizmie, ponieważ wielkie wsparcie dla nich ma wynikać z ich koloru skóry.

– Nawet ułamek uwagi, jaką dostaje Ukraina, nie trafia do Etiopii, Jemenu, Afganistanu czy Syrii. Świat nie traktuje różnych ras tak samo – przekonywał.

Ta właśnie wypowiedź wskazuje, że sam szef WHO kieruje się stereotypami. Wymienił bowiem tylko niektóre państwa zamieszkałe przez rasę czarną lub białą o ciemniejszym odcieniu skóry. Ich punktem wspólnym jest dominacja islamu.

Pozostając tylko przy Afryce, nie wspomniał o Nigerii, gdzie od wielu już lat dokonuje się eksterminacja chrześcijańskiej ludności. Tamtejszy Kościół zarzuca światu zamykanie oczu na dramat, który ma tam miejsce przy cichym zezwoleniu rządu.

Szef WHO też nie traktuje ludzi równo

Z drugiej strony, horror trwa także w Birmie. Tam również szczególne okrucieństwo skierowane jest wobec chrześcijan. Junta celowo ostrzeliwuje obozy dla uchodźców. Z kolei w Wigilię Bożego Narodzenia miała miejsce masakra w Mo So. Zamordowano 38 cywilów chcących uciec z miejsca starcia junty z partyzantami. Sam reżim częściowo zresztą potwierdził incydent. Świat jednak za bardzo się nie przejął. Kilka rządów zachodnich wydało jedynie oświadczenie potępiające „poważne naruszenia praw człowieka popełniane przez reżim wojskowy w całym kraju”.

– Wzywamy reżim do natychmiastowego zaprzestania masowych ataków w stanie Karen i w całym kraju oraz do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim cywilom zgodnie z prawem międzynarodowym – napisano. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Natomiast faktem jest, że świat nie traktuje równo wszystkich ludzi. Kryterium nie jest jednak kolor skóry. Te bowiem ustalają interesy wielkich korporacji. W wymienionych przez nas dwóch przypadkach globalnym korporacjom jest obojętne, co stanie się z ludźmi tam żyjącymi. Dlatego wielkie media będące na pasku koncernów zwyczajnie ignorują panujące tam cierpienie.

wyborcza.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net