Szkocja: muzułmanin zginął, bo złożył świąteczne życzenia

foto: twitter.com/Thelematique
foto: twitter.com/Thelematique

Muzułmanin prowadzący sklep w Glasgow został zamordowany. Współbracia nie mogli wybaczyć mu, że złożył publicznie życzenia wielkanocne chrześcijanom.

40-letni Asad Shah był dobrze znany wśród mieszkańców dzielnicy Shawlands. Ten pochodzący z Pakistanu mężczyzna od lat prowadził sklep przy ulicy Minard Road. Lubiany i szanowany przez lokalną społeczność, postanowił odwdzięczyć się za gościnność Szkotów. Choć sam był praktykującym muzułmaninem, na swojej facebookowej stronie złożył życzenia chrześcijanom z okazji Wielkanocy. Napisał, iż życzy wesołych świąt Wielkanocnych ukochanemu narodowi chrześcijańskiemu, po czym dodał: „Bismillach! Naśladujmy prawdziwe poczynania świętego Jezusa Chrystusa i osiągnijmy sukces w obu światach” [teoretycznie muzułmanie uznają Jezusa za proroka – MG].

Cztery godziny później inni wyznawcy islamu brutalnie zamordowali Shaha. Świadkowie zdarzenia opisują, iż sklepikarz został zasztyletowany przez dwóch mężczyzn. Mieszkańcy Glasgow są w szoku. W miejscu, gdzie zamordowano Pakistańczyka, składają kwiaty i znicze.

MGOT/telegraph.co.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net