Szkolne stołówki bez wieprzowiny

Dzieci z Islington, które korzystają ze szkolnych stołówek, muszą zapomnieć o bekonie, kiełbaskach czy szynce. Władze tej londyńskiej dzielnicy ustaliły, iż wieprzowina nie będzie już serwowana w szkołach podstawowych.

Radni reprezentujący Partię Pracy motywują swoją decyzję względami religijnymi. Początkowo podawano argument, jakoby dzieci żydowskie lub muzułmańskie mogły nie wiedzieć, w których pokarmach znajduje się zakazana przez te religie wieprzowina. W związku z tym odpowiedzialność za ewentualne naruszenie zasad wiary przez ucznia spadałaby na szkoły. Radny Joe Caluori przekonuje, że odsetek dzieci nie spożywających wieprzowiny jest tak duży, iż nie opłaca się tego mięsa kupować.

Decyzja dotyczy na razie jedynie szkół podstawowych. Przeciwko posunięciu rady miasta głośno protestują m.in. właściciele sklepów mięsnych oraz hodowcy świń. Swoją dezaprobatę wyraziła dr Zoe Davis, przewodnicząca National Pig Association. – Chcielibyśmy, aby dzieci miały wybór. Wieprzowina to niedrogie i bardzo pożywne mięso – twierdzi dr Davis.

Mgot/dailymail.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Szkolne stołówki bez wieprzowiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net