30 listopada 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Szkoły katolickie na szczytach rankingów

Sukces szkół katolickich to przede wszystkim niewielkie klasy, staranny dobór pedagogów i rekrutacja kandydatów. Właśnie dlatego wychowankowie tych placówek znajdują się w krajowej czołówce pod względem wyników egzaminów gimnazjalnych i testów szóstoklasisty.

Katolickie podstawówki i gimnazja, prowadzone przez zakony lub stowarzyszenia katolickie, znajdują się wśród liderów w rankingach szkół. W przypadku gimnazjów niemal jedna czwarta ze stu najlepszych szkół, których uczniowie osiągają najwyższe wyniki z matematyki i języka polskiego, to placówki katolickie. Również prowadzone przez Kościół licea są na szczycie corocznego rankingu fundacji Perspektywy. Na 400 ujętych w klasyfikacji szkół, prawie 50 to katolickie „ogólniaki”.

Sukcesy nie biorą się znikąd. Naukowcy i pedagodzy jednoznacznie twierdzą, że podstawa sukcesów szkół katolickich leży we właściwym doborze kadry nauczycielskiej i starannej rekrutacji kandydatów. Po przejściu przez selekcyjne sito, zostają tylko najlepsi. Receptą na sukces są również środowisko i rodzice ucznia, którzy mają wobec swojego dziecka wysokie aspiracje, motywują do nauki i rozwijają zainteresowania pozaszkolne.

Rodzice posyłający dzieci do szkół katolickich zwracają także uwagę, że taka szkoła przekazuje nie tylko wiedzę, ale i wartości, ściśle współpracując z rodziną. Daje to uczniom poczucie więzi i bezpieczeństwa. Podobne tendencje obserwowane są także w innych państwach UE. 74 proc. prowadzonych przez Kościół podstawówek i 73 proc. szkół średnich, uzyskało w ocenach tamtejszych władz oświatowych wynik wybitny lub bardzo dobry.

Mug/forsal.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net