17 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Szkoły katolickie w Izraelu zamknięte „do odwołania”

Problem finansowy katolickich szkół w Izraelu nadal pozostaje nierozwiązany. Instytucje te pozostaną zamknięte.

Wczoraj odbyło się spotkanie prezydenta Izraela, Reuvena Rivlina, z przedstawicielami wspomnianych wyżej placówek edukacyjnych. Choć spotkanie w oczach zainteresowanych wypadło pozytywnie, nie zmieniło to sytuacji na tyle, by mówić o szybkim otwarciu.

Rivlin w swoim wystąpieniu wyraził aprobatę dla roli szkół katolickich. W wypowiedzi zwrócił uwagę na ich wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Izraelski minister oświaty, Naftalli Bennett, także mówił o potrzebie istnienia tych placówek, oraz zapowiedział znalezienie rozwiązania obecnego kryzysu finansowego z nimi związanego. Z wypowiedzi generalnego sekretariatu szkół chrześcijańskich można dowiedieć się, że instytucje oświatowe potężnie odczuły na sobie cięcia budżetowe w czasie ostatnich 6 lat. Na początku sierpnia wystosował również apel o powstrzymanie niesprawiedliwego obciążania finansowego rodziców oraz o równouprawnienie w finansowaniu placówek oświaty.

Jak podaje niemiecka agencja katolicka, uczniowie szkół katolickich otrzymywali zaledwie 34 proc. finansowania jakie otrzymują uczący się w szkołach publicznych. Sprawa dotyczy 47 placówek edukacyjnych o charakterze katolickim, oraz 30 tys. dzieci do nich uczęszczających.

Szmar/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net