SZOK! Amerykanie wracają do kwestii 447, a polskie MSZ o tym milczy! Baliński: Dowiedzieliśmy się o tym wyłącznie z amerykańskich mediów (KORONA TV)

Pod koniec wczorajszego programu w Korona TV były ambasador RP w Syrii i Jordanii Krzysztof Baliński opowiadał o swojej książce. Przypadkiem pojawił się temat ustawy 447, która – jak się okazuje – wróciła na amerykańską agendę. Jak podkreślił gość programu, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych milczało o tej sprawie, a dowiedzieć się o tym można było jedynie z amerykańskich mediów.

Krzysztof Baliński opowiadał o najnowszej historii Bliskiego Wschodu oraz ingerowaniu Amerykanów w politykę tamtejszych państw. Pod koniec zaś opowiedział o swojej książce „Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich” wydanej pod koniec roku.

– Dotyczy ona problematyki, jak nazwa wskazuje, tematyki żydowskiej, tzw. sekretów relacji polsko-żydowskich. Oczywiście, ta problematyka ma przełożenie na polską politykę zagraniczną. Chociażby to, że strategicznym partnerem na Bliskim Wschodzie jest Izrael, a nie kraje arabskie. Później przechył w kierunku stosunków z Turcją. A o polityce Turcji wobec islamistów i chrześcijan bliskowschodnich powiedziałem kilka zdań. I wreszcie jest też kwestia lobby żydowskiego w Polsce i to, co to lobby żydowskie wyprawia z polskim interesem narodowym, jak się pozycjonuje wobec obrony dobrego imienia Polski za granicą i jakie ma podejście do kwestii wydaje się, że bardzo ważnej, która w tej chwili wraca na tapetę, tzn. ustawy 447 – mówił Krzysztof Baliński.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Ten temat właśnie ostatnio przycichł – wtrącił prowadzący program Dominik Cwikła.

– No nie za bardzo przycichł. Przycichł nie wiem, z jakich powodów. Być może pandemii. Ale temat wrócił i to w sposób bardzo brutalny. Na czym to polega? Po pierwsze, nasila się kampania organizacji żydowskich i lobby żydowskiego za granicą, głównie w USA w odniesieniu do oskarżania Polaków o współudział w holokauście. A oskarżenia te mają w tej chwili jeden cel: Wymuszenie na Polsce zwrotów majątków pożydowskich – powiedział były ambasador.

– Które już zostały zrekompensowane – dodał Cwikła.

– Dwa, nowa administracja, a konkretnie nowy sekretarz stanu Blinken, w rozmowie z naszym ministrem spraw zagranicznych, panem Rau, temat ten poruszył. Rzecz ciekawa, że komunikat polskiego MSZ na ten temat nie wspomina. My się o tym dowiedzieliśmy tylko i wyłącznie z mediów amerykańskich – podkreślił Baliński.

Poniżej pełen program w Korona TV z byłym ambasadorem Krzysztofem Balińskim.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.