Szok. Jaki o Dudzie: Wstyd mi, że na niego głosowałem i namawiałem do tego innych (WIDEO)

Niespotykanym raczej zjawiskiem jest, by ktoś z obozu rządzącego krytykował publicznie innych członków swojej oligarchii. Tymczasem Unioposeł Patryk Jaki publicznie zadeklarował, że jest mu wstyd, że głosował w wyborach na prezydenta Andrzeja Dudę. Jak przyznał polityk, „Jest mi wstyd za to, że na niego głosowałem, że namawiałem, chociaż widziałem jego słabość, jego weta”.

– Polska ma być silnym i niepodległym państwem – wielokrotnie słyszeliśmy to m.in. z ust prezydenta Andrzeja Dudy. Pytanie, czy Polska może być silnym państwem, kiedy władza nad naszym sądownictwem zostanie przekazana do Brukseli – mówi Jaki w nagraniu zamieszczonym na YouTube.

Unioposeł przypomina, że wszystkie projekty reformy sądownictwa opracowane w resorcie sprawiedliwości zostały zawetowane przez prezydenta Dudę, który proponował własne rozwiązania.

– Wszystkie ustawy, o które toczy się spór z Brukselą, to są ustawy pana prezydenta – podkreślił Jaki. – Pan prezydent mówi, że sam stworzył złe podstawy prawne, a teraz ratuje Polskę sam przed sobą. Gratuluję konsekwencji – kontynuował.

Następnie podkreślił, że zaproponowany mechanizm weryfikacji sędziów to przyznanie racji PO, że sędziowie wybrani przez KRS są „źle” wybrani”. – Jeżeli założymy, że sędziowie powoływani przez dotychczasową KRS został powoływani z możliwą wadą prawną, to mówimy o około półtora tysiąca sędziów, którzy zostali powołani lub awansowani przez KRS, w tym w ogromnej części sędziów tych najbardziej patriotycznych, którzy nie bali się postawić kaście. Teraz ich wszystkich prezydent rzuca na pożarcie – mówił unioposeł Patryk Jaki.

– Całe nasze sądownictwo będzie wyglądało teraz tak, że przed każdą rozprawą odbędzie się dodatkowa rozprawa, gdzie sędziowie będą wzajemnie wobec siebie decydowali, który sędzia jest powołany poprawnie, a który nie. To spowoduje, że opóźnienia w sądach będą kilkukrotnie większe – kontynuował Jaki.

Zwrócił również uwagę, że efektem tego będzie możliwość zakwestionowania każdego z ponad miliona wyroków wydanych przez sędziów.

– To spowoduje niewidziany, niespotykany od dekad w Polsce chaos. I o to dokładnie Komisji Europejskiej i Niemcom chodzi. Żeby Polska został atak osłabiona, żeby nie mogła, przepraszam że to powiem, fikać. I kto nam to wszystko gotuje? Pan prezydent Andrzej Duda – podkreślił. – Jest mi wstyd za to, że na niego głosowałem, że namawiałem, chociaż widziałem jego słabość, jego weta. Wiedziałem, że jest odpowiedzialny za niepowodzenie reformy sprawiedliwości – dodał unioposeł Jaki.

Wskazał następnie na dwie możliwe przyczyny takiego postępowania prezydenta. Pierwsza z nich to wiara w to, że jego rozwiązania „uratują Polskę” i „zapewnią jej unijne pieniądze oraz bezpieczeństwo”. – Druga możliwość jest dla niego dużo gorsza, którą też rozpatruję jako jego motywację. To jest jego dalsza kariera. Myśli o instytucjach międzynarodowych, to nie jest żadna tajemnica i być może USA mu coś obiecują – powiedział Jaki.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net