SZOK! Prezydent zagroził wystąpieniem z NATO w razie wojny na Ukrainie! „Wycofamy się do ostatniego żołnierza. To najbardziej skorumpowany kraj”

– NATO zwiększa swoją obecność, my nie mamy z tym nic wspólnego i nie będziemy mieć nic wspólnego. Jeśli dojdzie do eskalacji, wycofamy się do ostatniego chorwackiego żołnierza – powiedział prezydent Chorwacji Zoran Milanović. Przedstawiciele rządu zaatakowali prezydenta za te słowa deklarując jednocześnie lojalność wobec NATO w razie konfliktu na Ukrainie.

Wczoraj po wizycie w fabryce w Zagrzebiu prezydent Chorwacji Zoran Milanović przedstawił zrozumiałe, choć niespodziewane stanowisko.

– NATO zwiększa swoją obecność, my nie mamy z tym nic wspólnego i nie będziemy mieć nic wspólnego. Jeśli dojdzie do eskalacji, wycofamy się do ostatniego chorwackiego żołnierza – powiedział prezydent Miolanović.

Rząd zaatakował prezydenta za jego wypowiedź na łamach niemieckich mediów. – Prezydent nie mówi w imieniu Chorwacji, lecz własnym. Jesteśmy i pozostaniemy lojalnym członkiem NATO. Wszystko, co robimy, robimy w porozumieniu z naszymi partnerami – skomentował szef spraw zagranicznych rządu w Zagrzebiu Gordan Grlić Radman w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

– W czasach takich jak te, szczególnie ważne jest, aby pokazać solidarność wśród partnerów, i to jest to, co Chorwacja będzie robić w UE i w NATO – deklarował dalej Radman.

Tymczasem prezydent Chorwacji zaznaczył, że kryzys na Ukrainie nie ma „nic wspólnego z Ukrainą, ale z polityką Bidena, w której widzę niekonsekwencję i niebezpieczne zachowanie”.

– Dla Ukrainy nie ma miejsca w NATO, ponieważ jest to jeden z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie – stwierdził chorwacki prezydent. Powiedział również, że ekstremiści nie powinni mieć wpływu na politykę „i dlatego Chorwacja nie będzie w tym uczestniczyć”, zaś jego kraj powinien angażowania się w ten konflikt „unikać jak ognia”.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

3 komentarze do “SZOK! Prezydent zagroził wystąpieniem z NATO w razie wojny na Ukrainie! „Wycofamy się do ostatniego żołnierza. To najbardziej skorumpowany kraj”

 • 27 stycznia 2022 o 08:52
  Permalink

  Zgadzam się z prezydentem 100%

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2022 o 09:49
  Permalink

  Bardzo mądrze. Szkoda, że nasz „prezydent Polin” nie bierze z niego przykładu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net