SZOK! To koniec ery Netanjahu! Zmiana premiera państwa w Palestynie po 12 latach

Premier Benjamin Netanjahu po 12 latach rządzenia został w końcu odsunięty od władzy. Zadecydował jeden głos w Knesecie.

120-osobowy parlament państwa położonego w Palestynie zagłosował w sprawie powołania nowego rządu. 60 było „za”, za 59 „przeciw”. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Oznacza to, że po 12 latach sprawowania rządów, Benjamin Netanjahu przestanie być premierem. Nowym zostanie ortodoksyjny żyd, milioner i komandos Naftali Bennett. O ile dla obywateli tego kraju jest to niezła zmiana i pojawia się duża szansa na to, że Netanjahu dostanie teraz mnóstwo zarzutów o korupcję i nadużywanie władzy, dla Polski nie będzie to żadna dobra zmiana.

Jak zwraca uwagę portal nczas.com, nowy premier przekonywał już, że „wielu Polaków było antysemitami i mordowało Żydów”.

– Nie możemy nikomu pozwolić na korygowanie historii, dla dobra przyszłości. To nie jest droga do budowania relacji. Musimy zmierzyć się z rzeczywistością, że Polacy byli ofiarami, ale niemała liczba Polaków była też antysemitami – przekonywał jako minister edukacji w 2019 roku.

rmf24.pl / nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “SZOK! To koniec ery Netanjahu! Zmiana premiera państwa w Palestynie po 12 latach

 • 14 czerwca 2021 o 11:54
  Permalink

  ’Antysemitami' są nie ci którzy nienawidzą Żydów, 'antysemitami' nazywa się tych których Żydzi nienawidzą.

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2021 o 13:19
  Permalink

  Pojecie Palestyny jako kraj istnieje od czasu mandatu brytyjskiegu, a pojecia Israel i Jehuda istnieja ponad 2000 lat. Material do myslenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.