Szokujące odkrycie w Monachium

Podczas remontu Instytutu Psychiatrii im. Maksa Plancka w Monachium dokonano makabrycznego odkrycia. Znaleziono tam fragmenty ludzkich ciał, w tym także tkanki mózgowej. Najprawdopodobniej są to szczątki ofiar eksperymentów medycznych, które w obozie koncentracyjnym Auschwitz przeprowadzał „Anioł Śmierci”, doktor Josef Mengele.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Makabryczne znalezisko zostało odkryte w zeszłym roku w czasie remontu w magazynach laboratorium Instytutu Psychiatrii im. Maksa Plancka. Informację o fragmentach ludzkich ciał w słoikach w zeszłym tygodniu podały izraelskie media.

W czasie II wojny światowej monachijski Instytut regularnie otrzymywał dostawy próbek ludzkich tkanek prosto od Josefa Mengele, doktora, który przeprowadzał eksperymenty na więźniach w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Instytut im. Maksa Plancka przyznaje, że próbki wykorzystywano do badań nad ludzkim mózgiem. Przeprowadzał je, w czasach nazistowskich, Julius Hallervorden. Był on wtedy szefem neuropatologii Instytutu, który nosił wówczas imię Cesarza Wilhelma.

Powołano specjalny zespół naukowców, który rozpoczął już analizę zawartości pojemników. Lekarze chcą ustalić ze 100 procentową pewnością czy szczątki należą do ofiar Holocaustu. „Jesteśmy zażenowani tym odkryciem, które hańbi nasze archiwa. Będziemy podawać do publicznej wiadomości wszystko, co uda nam się ustalić na ten temat” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Instytutu. Do zadań specjalnie powołanej komisji należy ustalenie tożsamości ofiar. Zostaną one pochowane w masowym grobie.

Josef Mengele, nazywany „Aniołem Śmierci”, torturował i zabił tysiące dzieci w Auschwitz, przeprowadzając na nich swoje eksperymenty. Jego obsesją stały się badania genetyczne nad bliźniętami.

Po II wojnie światowej Mengele zbiegł do Ameryki Południowej i przez lata ukrywał się tam dzięki protekcji sympatyków nazistów. W 1979 roku utonął w tajemniczych okolicznościach. Zajmujący się powojennym życiem oprawcy z Auschwitz dziennikarze twierdzą, że pozostawił on po sobie swoiste dziedzictwo. W wiosce Candido Godoi, w głębi Brazylii rodzi się bowiem najwięcej bliźniąt na świecie.

Maj/rmf24.pl, interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net