Szpieg w Warszawie. Pracownik Urzędu Stanu Cywilnego przekazywał Moskwie dokumenty

– Pracownik jednego z warszawskich Urzędów Stanu Cywilnego został zatrzymany za działalność na rzecz rosyjskiego wywiadu. Miał kopiować i przekazywać Rosjanom cenne dokumenty dotyczące Polaków oraz mieszkających w naszym kraju cudzoziemców – podało rmf24.pl. Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).

Szpieg został zatrzymany w czwartek w ubiegłym tygodniu. Mężczyznę zatrzymali agenci ABW. Wcześniej podejrzewano go o współpracę z rosyjskim wywiadem cywilnym.

Mazowiecki wydział prokuratury krajowej postawił szpiegowi zarzuty działania na rzecz obcego wywiadu. Trafił do tymczasowego aresztu.

Według ustaleń RMF FM, szpieg pracował w warszawskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Miał kopiować i przekazywać wywiadowi Rosji dokumenty. Sprawdzał też dane wskazanych osób. Zainteresowanie Rosji obejmowało zarówno Polaków, jak i cudzoziemców w Polsce.

– Urzędnik utrzymywał bardzo intensywne kontakty z rosyjskimi funkcjonariuszami, a śledczy oceniają, że materiały przekazywane przez niego były cenne operacyjnie – podaje rmf24.pl.

Oprócz szpiegostwa, mężczyzna usłyszał też zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net