6 grudnia 2023
Wiadomości

Szprycowanie 12-latków w szkołach. Zainteresowanie jest niewielkie

– Zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 wśród uczniów, którzy ukończyli 12. rok życia, jest bardzo małe. Z tego powodu w większości placówek oświatowych nie powstaną mobilne punkty szczepień – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

DGP napisało, że od poniedziałku do najbliższej niedzieli uczniowie, którzy ukończyli 12 lat, mogą przyjąć nieprzebadany preparat na koronawirusa za pośrednictwem szkoły, do której chodzą. Jeśli zbierze się grupa chętnych oraz pozwolą na to warunki lokalowe, wówczas szprycowanie odbędzie się na miejscu. Możliwa jest także aplikacja eksperymentalnego preparatu w punktach mobilnych oraz w przychodniach, po porozumieniu się z jej kierownikiem.

– Kuratorzy oświaty na polecenie resortu edukacji zbierają informacje o tym, ilu rodziców wyraziło zgodę na szczepienie swoich dzieci. Wstępne dane wskazują, że akcja ta nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem – napisano w DGP.

– W województwie łódzkim chęć szczepienia w szkole zadeklarowało 2 tys. 232 uczniów, 409 członków ich rodzin i 144 pracowników placówek oświatowych. W całym regionie do szczepień mogłoby przystąpić 1 tys. 341 szkół. Deklaracje zgłosiło 1070. W 53 szczepienia odbędą się w placówce, pozostałe w poradniach medycznych – powiedziała gazecie Anna Skopińska, rzecznik prasowa Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Podobnie jest w innych województwach. Jak wyliczono, z 77,2 tys. uczniów mających ukończone 12 lat, deklaracje o chęci przyjęcia nieprzebadanego preparatu wyraziło zaledwie 5,2 tys.. – Punkty szczepień będą utworzone w 129 na 924 szkoły – powiedział Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.

Marek Pleśniar, dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty – instytucji, która dane dotyczące deklaracji szprycowania z ponad tysiąca szkół – powiedział, że najczęściej od szefów placówek słyszy, że chętnych do przyjęcia preparatu jest „zero, jeden, kilku”. – To porażka państwa i nas wszystkich – przekonuje. Wszyscy pytani dyrektorzy prowadzą placówki mające kilkuset uczniów.

Dyrektorzy szkół zapowiedzieli, że raczej nie będą organizowali punktów szprycowania w szkole, ponieważ chętnych jest zbyt mało.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net