4 grudnia 2023
Wiadomości

Szuchewycz chce „napluć Polakom w twarz”

twitter.com/sputnik_polska

Syn dowódcy UPA, ukraiński parlamentarzysta, znowu obraża nasz kraj. Tym razem stwierdził, że chciałby „napluć Polakom w twarz” i że jesteśmy oszustami fałszującymi historię.

Potomek zbrodniarza Romana Szuchewycza, który dowodził ukraińskimi bojówkami morderców i odpowiada za rzeź wołyńską, kolejny raz ciska obelgami w Polaków. Syna Szuchewycza rozsierdziły słowa ministra Waszczykowskiego, potępiającego wytrwałe gloryfikowanie na Ukrainie zbrodniarzy z UPA. Poseł ukraińskiego parlamentu stwierdził, że Polacy fałszowali historię. – I to, co robili do czasu ukrainizacji Wołynia w latach 30., to osadnictwo. Następnie operacja „Wisła”. Nawiasem mówiąc, 11 milionów Niemców to również ludobójstwo narodu, których oni zesłali z zachodnich ziem. Ponieważ jedną z form ludobójstwa jest masowe przesiedlenie, wysiedlenie narodu. Oni zrobili to z Ukraińcami, zrobili to z Niemcami. I uważam, że w tym przypadku ich nielegalnie przyjęto do UE, jeśli nie ukajają się, a oni nie żałują tego – mówi Szuchewycz.

– Ukraina powinna sama zdecydować, kogo wynosić do rangi bohatera i jaką ścieżkę rozwoju wybrać, a nie słuchać swoich sąsiadów — ani z zachodu, ani ze wschodu – upiera się potomek zbrodniarza. – Chciałbym napluć w twarz Polakom za tą całą sytuację – dodaje.

wpolityce.pl, kresy.pl, sputniknews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net