15 czerwca 2024
Wiadomości

Szukają koronawirusa w ściekach Poznania i ogłaszają „rozwój epidemii”. Nowa fala terroru w Polsce jeszcze latem?

Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) ogłosiła na podstawie badań ścieków w Poznaniu, że nastąpił „rozwój epidemii” koronawirusa SARS-CoV-2. Według serwisu gazeta.pl, miała także ogłosić rozpoczęcie się „nowej fali”, choć na tymże facebookowym profilu nie znaleźliśmy takiej tezy.

Od kilkunastu dni wielkie media ostrzej, niż w ostatnich kilku miesiącach straszą Wielką Histerią. Portal gazeta.pl przywołuje wpis prof. Agnieszki Szuster-Ciesielskiej.

– Mamy bardzo wyraźny wzrost stężeń wirusa w ściekach, świadczy to o tym, że chorych jest coraz więcej. Jest to równocześnie kolejny jednoznaczny sygnał, że nowa fala się już zaczęła – miała napisać na Facebooku cytowana przez gazeta.pl prof. Szuster-Ciesielska. Jednak takiego wpisu nie odnaleźliśmy na jej profilu, lecz na profilu „defoliator”.

Profil ten zajmuje się twardą covidiańską propagandą. Polegała ona nie tylko na przekonywaniu na podstawie przedstawianych w „odpowiedni” sposób różnych danych, ale także na lżeniu osób, które miały wątpliwości odnośnie przedstawianej narracji. Udostępniał także treści wspierające tzw. strajk kobiet czy symbol czerwonego pioruna.

Wspomniana pani profesor natomiast opublikowała wpis na temat badania stężenia koronawirusa w ściekach.

– A co jeśli się nie testuje albo chce się w inny sposób sprawdzić transmisję wirusa na danym terenie? I tu przychodzi z pomocą monitorowanie ścieków. SARS-CoV-2 jest wydalany z organizmu i w ściekach można oznaczyć jego materiał genetyczny. Takie badania wykonywane są przez Aquanet Laboratorium Sp. z o.o. we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej w Poznaniu – napisała na Facebooku.

– Wynika z nich, że ostatnio pojawiły się wzrosty – to koreluje ze wzrastającym wskaźnikiem R0, który już we wszystkich województwach przekroczył wartość 1, co oznacza rozwój epidemii. Ale ciekawie wyglądają analizy z kwietnia, kiedy to znacząco ograniczono w Polsce testowanie; na załączonej mapce wyraźnie widać, że koronawirus w ściekach był obecny – przeczy to ‘zanikowi’ epidemii w Polsce – przekonuje.

Z całego tekstu na gazeta.pl wynika, że rzekomo nadchodzi kolejna fala Wielkiej Histerii.

Przytacza się przy tej okazji doniesienia z Francji o siódmej już fali oraz wezwaniach władzy do ludu o noszenie masek w ogólnodostępnych miejscach.

Wygląda więc na to, że kolejna fala terroru może dotrzeć do nas jeszcze wcześniej, niż na jesieni.

facebook.com / gazeta.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net