Szumowski i kontrola poselska Brauna. Wszczęto śledztwo

Były poseł i minister pandemii Łukasz Szumowski znalazł się pod lupą prokuratury. Jak przekazał działacz społeczny Grzegorz Płaczek, prokuratura wszczęła śledztwo w trzech sprawach dotyczących Szumowskiego.

– Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe – podaje portal tarnogorski.info, powołujący się na Płaczka. W zawiadomieniu z 15 marca prokuratura podała trzy sprawy, w których pojawia się były minister pandemii Szumowski.

Pierwsza dotyczy „przekroczenia uprawnień w dniu 01.03.2022 r. w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie przez funkcjonariusza publicznego, poprzez przymuszanie podległego personelu do poddania się szczepieniom przeciwko wirusowi Covid-19 pod groźbą utraty pracy, działając tym samym na szkodę pracowników w/w Instytutu”. Druga „naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w Narodowym Instytucie Kardiologii im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowuch tj. o czyn z art. 222 § 1kk”. Ostatnia sprawa dotyczy „uszkodzenia w dniu 01.03.2022 r. w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie cudzej rzeczy – telefonu komórkowego”.

Wszystkie trzy sprawy dotyczą czasu, gdy poseł Grzegorz Braun dokonywał interwencji poselskiej w placówce zarządzanej przez Szumowskiego.

– To jest światełko w tunelu, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prof. Szumowskiego i zbada to, czy przymusza personel do szczepienia i czy jest to zgodne z prawem. Poseł Grzegorz Braun, niezależnie czy się go lubi, czy nie, jest demokratycznie wybranym posłem. Był tam i pełnił swoje obowiązki, czyli próbował się dowiedzieć, dlaczego prof. Szumowski zmusza swoich pracowników do tego, żeby się zaszczepili – powiedział Grzegorz Płaczek portalowi tarnogorski.info.

Działacz podkreśla, że podczas interwencji poselskiej naruszono nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego. Ponadto uszkodzono telefon.

– Jak byłem w instytucie profesor Szumowski wyrwał mi agresywnie telefon z mojego statywu niszcząc go przy okazji – powiedział Płaczek.

tarnogorski.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net