Szwajcaria: jeden z kantonów zakazał burek

Jeden z kantonów Szwajcarii, Ticino, zakazał noszenia burek w miejscach publicznych. To efekt narastającego strachu przed islamskim terroryzmem.

Nowy przepis nawiązuje do zakazu maskowania się podczas protestów i demonstracji publicznych. Uczestnicy nie mają wówczas prawa do noszenia kominiarek ani innych elementów zakrycia twarzy, które utrudniają zidentyfikowanie osoby.

Obecnie zaś za noszenie burki lub nikabu (zasłony zakrywającej twarz) muzułmankom będzie groziła kara nawet 10 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 40 tys. złotych. Prawo dotyczy wszystkich osób przebywających na terenie kantonu, także turystów. Informacje o wprowadzeniu nowego prawa i kar finansowych mają się znaleźć na wszystkich dworcach i lotniskach w Ticino.

Wedle ustawy, nie będzie można zakrywać twarzy w miejscach publicznych, takich jak: szkoły, sklepy, budynki administracji czy na ulicach. Parlament Szwajcarii już zaakceptował zmianę prawa, jednak nie wiadomo kiedy wejdzie ono w życie.

Zakaz noszenia burek już w 2010 roku wprowadziła Francja, jednak kara za to wykroczenie jest o wiele niższa i waha się w granicach od 210 do 900 złotych.

Szy/tvp.info, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net