Szwajcarzy zdecydowali w referendum. W tym kraju nie wolno będzie zasłaniać twarzy oraz nosić burek czy nikabów

W niedzielnym referendum Szwajcarzy zagłosowali za zakazem zasłaniania twarzy oraz noszenia burek w miejscach publicznych. Jedynym wyjątkiem będą miejsca zgromadzeń religijnych.

Wedle zatwierdzonej propozycji, w Szwajcarii wprowadzony zostanie zakaz noszenia burek i nikabów oraz kominiarek i chust zasłaniających twarz.

– Zakaz ten musi teraz zostać wpisany do ustawy zasadniczej i będzie obowiązywał na ulicach, w restauracjach i sklepach. Wyjątkiem będą miejsca uprawiania kultu religijnego – czytamy na gazeta.pl.

Za wprowadzeniem zakazu zagłosowało ponad 52 proc. głosujących. Wcześniej zakaz taki niezależnie od prawa ogólnokrajowego obowiązywał w dwóch dwóch kantonach: St. Gallen i Tessin.

Inicjatywa zakazu pochodzi od konserwatywnego Komitetu Egerkinga, związanego ze Szwajcarską Partią Ludową (SVP). Wśród argumentów za zakazem było zapobiegnięcie „islamizacji Szwajcarii”. W 2009 roku w wyniku działań organizacji udało się wprowadzić prawo zakazujące powstawania nowych minaretów.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Poza obroną przed islamizacją, zwolennicy zakazu zwracali także uwagę, że legalne zasłanianie twarzy może utrudniać identyfikację przestępców, którzy mogą łatwiej się też ukrywać.

W referendum Szwajcarzy odrzucili natomiast elektroniczny dokument tożsamości.

interia.pl / gazeta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Szwajcarzy zdecydowali w referendum. W tym kraju nie wolno będzie zasłaniać twarzy oraz nosić burek czy nikabów

  • Avatar
    11 marca 2021 o 18:48
    Permalink

    W kościołach tylko można się zarazić! Co za hipokryzja!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.