17 maja 2024
Wiadomości

Szwecja dyskryminuje białych mężczyzn

Jak się okazuje, walka o równość, którą Szwecja od lat ma na swych sztandarach, doprowadza do jeszcze większej dyskryminacji.  Akademia Policyjna w tym kraju nie przyjęła podań od grupy kandydatów, którzy byli mężczyznami i mieli białą skórę. Teraz będzie musiała zapłacić im odszkodowania. 

Jesteś białym mężczyzną? W Szwecji nie masz szans, by zostać policjantem – a przynajmniej są one mniejsze, niż gdybyś był kobietą lub miał obce korzenie. Takie wnioski wynikają z lektury artykułu w szwedzkim periodyku internetowym „Fria Tider”. Kilka lat temu szwedzka Akademia Policyjna odrzuciła podania grupy mężczyzn ze względu na ich kolor skóry oraz płeć. Kandydaci przeszli egzaminy ze znakomitymi wynikami, lecz nie mieli szans – pierwszeństwo w przyjęciu mają bowiem kobiety oraz przedstawiciele mniejszości etnicznych. Szwedzka policja starała się sprawę zatuszować, lecz ostatecznie sąd przyznał rację odrzuconym kandydatom. Czterej mężczyźni, którzy zaprotestowali przeciwko dyskryminacji, otrzymają od policji 10.800 euro.

– To, co się wydarzyło, jest bardzo poważne. Policja oficjalnie przyznała się do tolerowania dyskryminacji ze względu na płeć i rasę. Musimy być bardzo czujni, by nic podobnego nie powtórzyło się nigdy więcej ani w policji, ani nigdzie indziej – skomentował sprawę Clarence Crafoord Centrum Sprawiedliwości w Sztokholmie (szw. Centrum för rättvisa). Crafoord był jednym z prawników reprezentujących pokrzywdzonych przed sądem.

Mgot/fdesouche.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net