Kobiety w Szwecji tworzą własną straż na basenach

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W Szwecji, po licznych doniesieniach nt. ataków seksualnych na kobiety, dokonywanych przez nielegalnych imigrantów, powstała kobieca grupa, która ma za zadanie pilnować bezpieczeństwa dzieci i młodych kobiet na publicznych basenach.

„Tafsvakten” – „straż przeciw obmacywaczom” [ang. The Groping Guard – red.], została założona przez młodą kobietę z Kalmar za pośrednictwem portalu społecznościowego. Jak twierdzi Szwedka, kobiety i dzieci nie są już dłużej bezpieczne na szwedzkich basenach.

W ubiegłym tygodniu członkowie „straży” spędzili dzień na jednym z basenów. Siri Bernhardsson mówi, że założona przez nią grupa ma być dodatkowymi oczami i uszami oraz wsparciem dla kobiet i dzieci, które czułyby się zagrożone. Jej zdaniem, wiele kobiet nie chce chodzić na baseny z obawy przed potencjalnymi napadami czy molestowaniem. Bernhardsson otrzymuje dobrowolne wpłaty, które przeznacza na pokrycie kosztów wstępu na basen. Oddziały „straży” powstały także w innych szwedzkich miastach.

Szefostwo parku wodnego w Kalmar nie patrzy jednak przychylnie na działania młodej Szwedki, bowiem nie chce mieć na swoim terenie osób prywatnych, odgrywających rolę strażnika czy ratownika. Twierdzi również, że na jej obiekcie miał miejsce tylko jeden zgłoszony przypadek napaści na tle seksualnym.

W Sztokholmie odnotowano w styczniu kilka napadów seksualnych na młode kobiety. Ich sprawcami byli małoletni imigranci. W czterech przypadkach zaatakowali oni dziewczyny poniżej 18 roku życia.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net