15 czerwca 2024
Wiadomości

Szwecja kolejnym celem islamskich terrorystów

foto: twitter.com/Daily_Express
foto: twitter.com/Daily_Express

Według informacji przekazanych przez szwedzki dziennik „Expressen” grupa członków tzw. Państwa Islamskiego przedostała się na terytorium Szwecji i planuje potężny zamach terrorystyczny w Sztokholmie. Szwedów miał poinformować o sprawie wywiad iracki.

Szwedzkie służby specjalne potwierdziły informacje, przekazane przez agentów irackiego wywiadu, iż na terenie kraju znajduje się siedmiu bądź ośmiu członków ISIS. „Zostały one [informacje – red.] ocenione w taki sposób, że nie można ich odrzucić” – czytamy w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym na łamach „Expressen”. – Mogę potwierdzić, że pracujemy intensywnie nad informacjami, które do nas dotarły – oświadczył również Simon Bynert z SAPO (policji ds. bezpieczeństwa). Islamiści planują zamach na kilka ważnych obiektów w stolicy Szwecji, a atak ma być wymierzony w ludność cywilną.

W związku z informacjami przekazanymi przez Irak, szwedzkie służby są już w pełnej gotowości, wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa na terenie stolicy. Choć nie podniesiono i tak już podwyższonego stopnia zagrożenia terrorystycznego w Sztokholmie, nad miastem krążą nieustannie helikoptery, a każdy sygnał o podejrzanych pakunkach czy osobach jest traktowany niezmiernie poważnie. W Sztokholmie miały rozpocząć się dziś uroczyste obchody urodzin króla Karola XVI Gustawa, na które zaproszono głowy państwa z całego świata. W związku z zagrożeniem zamachami rodzina królewska zastanawia się nad rezygnacją z uroczystości, ponieważ tak wielkie wydarzenie mogłoby być zbyt łatwym celem dla terrorystów. 

MGOT/wpolityce.pl, rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net