Szwecja ma dość imigrantów

Szwecja nie przyjmuje już imigrantów. Państwo odsyła uchodźców do Danii i Niemiec. Powód: brak możliwości zapewnienia dachu nad głową.

– Liczba osób ubiegających się o azyl rośnie szybciej niż liczba mieszkań, które możemy oddać do ich dyspozycji – przyznał wczoraj szwedzki minister sprawiedliwości i migracji Morgan Johansson.

Do Szwecji przybywa codziennie około 1,5 tys. imigrantów. Niektórzy z nich wracają z Niemiec z powodu złych warunków zakwaterowania. Niechciani goście mieszkali w nieogrzewanych namiotach, przy temperaturach spadających w nocy poniżej zera. Szwedzka agencja do spraw bezpieczeństwa poprosiła o pomoc w znalezieniu 20 tys. nowych lokali dla uchodźców.

Władze w Sztokholmie uprzedzają, że nie przyjmą więcej ludzi. Chcą, aby imigranci, którzy przybyli w ostatnich miesiącach, zostali rozlokowani pomiędzy inne kraje członkowskie UE. – Wzięliśmy na siebie dużą odpowiedzialność, teraz czas na innych – zażądał premier Stefan Löfven.

Szwecja jest w czołówce krajów przyjmujących największą liczbę uchodźców. Rząd wraz z opozycją chcą zahamować napływ uchodźców. Obcy będą mogli liczyć raczej na pobyt czasowy niż stały. Zaostrzą się warunki łączenia rodzin. Rozmieszczenie imigrantów w kraju zostanie uproszczone w zamian za dodatkowe środki finansowe dla poszczególnych gmin. Ma to zapobiec nierównościom w przyjmowaniu uchodźców.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net