Szwecja: zwolenniczki tolerancji i syndrom sztokholmski

foto: Twitter
foto: Twitter

Przedstawicielki ruchów neofeministycznych w Szwecji ruszyły z kampanią. „Nie brońcie nas przed uchodźcami!” – nawołują działaczki, które uważają, że ich ciała są wykorzystywane do prowadzenia rasistowskiej nagonki na „uchodźców”.

„Moje ciało i moje prawa nie powinny być wykorzystywane do nienawiści rasowej i przemocy” – komentarze o podobnej treści pojawiły się w mediach społecznościowych, gdzie Szwedki oznaczają je hasztagiem (szw. „nie twoja kobieta”). Zdaniem neofeministek próby obrony kobiet, które są napastowane przez imigrantów, to objawy rasizmu i agresji wobec tych ostatnich. Jednocześnie Szwedki podkreśliły, iż o wiele bardziej obawiają się gwałtów ze strony nacjonalistów.

„Terrorystami są neonazistowscy chuligani, którzy włóczą się po ulicach Szwecji i biją dzieci uchodźców” – pisze jedna z uczestniczek akcji. „«Obrona» kobiet jest zaborcza. Nie chcę, by mężczyźni, którzy używają kobiet do ich rasistowskiej propagandy, mówili za mnie” – dodaje inna Szwedka. Absurdalna akcja wzbudziła mnóstwo komentarzy wśród internautów, z których większość jest zaskoczona jej absurdalnością. Jedna z komentatorek wprost nazwała zachowanie kobiet „syndromem sztokholmskim”. W piątek Szwecja będzie miejscem kilku manifestacji antyimigranckich.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.