15 czerwca 2024
Wiadomości

Szwedzki minister miał związki z islamskim terroryzmem

foto: Johan Fredriksson, licencja : CC-BY-SA-3 via Wikimedia Commons
foto: Johan Fredriksson, licencja : CC-BY-SA-3 via Wikimedia Commons

Mehmet Kaplan został zdymisjonowany przez premiera Szwecji po tym, jak media ujawniły związki ministra z turecką organizacją terrorystyczną „Szare Wilki”. Pochodzący z Turcji polityk należał do Partii Zielonych. Otwarcie przyznawał się do praktykowania islamu, znajdował się również we władzach wielu organizacji muzułmańskich.

W rządzie Stefana Loefvena Kaplan odpowiadał za resort budownictwa i urbanizacji, zajmował się również technologiami informatycznymi. Nie krył się z faktem, iż jest praktykującym muzułmaninem. Na uroczystościach oficjalnych jego żona zawsze pojawiała się w chuście. Należał także do wielu stowarzyszeń islamskich. Został zdymisjonowany po tym, gdy szwedzkie media ujawniły, iż utrzymywał kontakty z turecką organizacją terrorystyczną „Szare Wilki”.  To nie pierwsza skaza na karierze politycznej Kaplana. Kilka lat temu o ministrze stało się głośno, gdy porównał działania Izraela do prześladowań, jakie zgotowała III Rzesza Żydom w latach 30.

– Zielona ideologia oznacza pokój, różnorodność kulturową oraz globalną solidarność – zapewniał Mehmet Kaplan już po dymisji. Słowa te niezbyt pasują do „Szarych Wilków”, z którymi były minister utrzymywał kontakty. Ta powstała w latach 70. organizacja terrorystyczna odpowiedzialna jest za niezliczone zamachy oraz niemal 700 oficjalnie potwierdzonych morderstw. Do „Szarych Wilków” należy również Mehmet Ali Agca, niedoszły zabójca Jana Pawła II.

Poparcie dla rządu socjaldemokratów i Zielonych systematycznie spada. Fakt, iż do wysokich stanowisk w państwie dopuszczono osobę sympatyzującą z terrorystami, nie pomoże Loevfenowi w odzyskaniu popularności. – Premier nie odpowiedział na pytanie, czy przed powołaniem Kaplana na stanowisko została sprawdzona jego przeszłość. Brak takich działań może spowodować dalszą krytykę i dyskusję – ocenia szwedzki publicysta i dziennikarz Mats Knutson.

MGOT/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net