Szwedzki policjant ma dość imigrantów-przestępców

Funkcjonariusz policji ze szwedzkiego miasta Örebro wyraził dezaprobatę dla rosnącej liczby przestępstw popełnianych przez imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Zdaniem policjanta to właśnie oni stanową większość osób odpowiedzialnych za gwałty czy napaści.

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons

Słowa policjanta z Örebro w środkowej Szwecji wzbudziły gorącą dyskusję w całym kraju. Za pośrednictwem Facebooka Peter Springare powiedział na głos to, co wielu Szwedów od dawna obserwuje, lecz obawia się wypowiedzieć: imigranci popełniają ogrom przestępstw, a w kraju panuje coraz większy chaos. Władze zaś nie reagują, pozwalając przybyszom na destrukcję w imię utopijnych ideałów lewicy. Policjant wymienił rodzaje spraw, którymi musiał zajmować się w ubiegłym tygodniu. Były tam głównie napaści rabunkowe, napaści z bronią, przemoc wobec policji, próby morderstwa, przestępstwa narkotykowe oraz liczne, powtarzające się niezwykle często gwałty. Wymienił też imiona osób podejrzewanych o owe przestępstwa. – Ali Mohamad, Mahmod, Mohammed, Mohammed, Ali, znów, znów, znów, Christoffer… hmm, czy aby na pewno? Tak, szwedzkie imię pojawiło się przy jednym przestępstwie związanym z narkotykami, Mohammed, Mahmod Ali, znowu i znowu. Kraje, z których pochodzą sprawcy przestępstw z tego tygodnia: Irak, Irak, Turcja, Syria, Afganistan, Somalia, Somalia, znów Syria, Somalia, kraj nieznany, kraj nieznany, Szwecja – napisał rozgoryczony policjant.

– Odnośnie połowy podejrzanych, nie mamy nawet pewności, czy posiadają ważne dokumenty. Najczęściej oznacza to, że kłamią odnośnie swojej tożsamości – dodał Springare. Słowa szwedzkiego funkcjonariusza wywołały, rzecz jasna, nerwową reakcję lewicowych polityków, którzy oskarżyli go o rasizm, ksenofobię, etc. W sprawie Springarego wypowiedział się nawet sam premier Stefan Löfven. Policjant stwierdził, że zdaje sobie sprawę z „niepoprawnych politycznie słów”, ale „nic go to nie obchodzi”, ponieważ i tak przechodzi wkrótce na emeryturę, a ktoś ostatecznie musi powiedzieć prawdę. – Tak jest od 10-15 lat – zakończył smutno Springare.

MGOT/thelocal.se, breitbart.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net