Szydło do Polaków z Mariupola: „Witajcie w domu!”

foto: YouTube
foto: YouTube

Do Polski dotarła grupa repatriantów, którzy zostali ewakuowani z niebezpiecznych rejonów wschodniej Ukrainy, m.in. z Mariupola. Na lotnisku rodaków przywitała premier Beata Szydło.

– W imieniu rządu RP witam was w domu. Polska to jest wasz dom, zrobimy wszystko byście się czuli bezpiecznie – mówiła premier. – Wiem, że wielu z państwa martwi się o swoich krewnych i bliskich, którzy też chcą wrócić. Zrobimy wszystko, by oni też mogli wrócić. Zrobimy wszystko, byście się czuli tutaj jak u siebie – zapewniła Beata Szydło. Osoby, które zostały ewakuowane wojskowym samolotem to zaledwie część grupy Polaków, którzy przybędą w najbliższym czasie do ojczyzny. Część repatriantów zdecydowała się na własne środki transportu. Wszyscy trafią do ośrodków, gdzie będą powoli adaptować się do nowych warunków, załatwiać formalności, szlifować swój polski.

Ks. Piotr Hartkiewicz z Caritas apeluje o wsparcie repatriantów, którzy mogli zabrać ze sobą niewiele rzeczy. Pomoc potrzebna jest zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi, gdzie brakuje choćby pieluszek i artykułów higienicznych. Mimo trudnych warunków wśród Polaków, którzy wylądowali pod Malborkiem panuje radość. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tu jesteśmy i tutaj chcemy zacząć nowe życie; chcemy żeby nasze dzieci tutaj żyły – mówi jedna z ewakuowanych kobiet.

MGOT/naszdziennik.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net