Szydło spotka się z Merkel

Premier III RP Beata Szydło 12 lutego spotka się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Szefowej polskiego rządu zależy na dobrych relacjach z Niemcami.

– Zapewne będziemy w czasie tej wizyty rozmawiali o wszystkim, co jest ważne w tej chwili dla Europy, również kwestii dotyczącej uchodźców, imigrantów, dlatego, że to są dzisiaj kwestie, które powinny być dyskutowane przede wszystkim w Europie – powiedziała Szydło.

Premier niesłusznie twierdziła, że kwestia nielegalnych imigrantów jest problemem, który rzekomo cała Unia Europejska musi wspólnie rozwiązać. – Te mechanizmy, które przyjęto, nie działają. Państwa europejskie zaczynają sobie z tego coraz bardziej zdawać sprawę. Polska przyjęła to stanowisko. Prawo i Sprawiedliwość od początku mówiło, że chcemy pomagać rozwiązywać problem poza granicami Unii Europejskiej – powiedziała Beata Szydło.

Premier zaznaczyła również, że właśnie dlatego zdecydowała się na wsparcie projektu, który UE rozpoczęła z Turcją. Zdaniem Szydło pomoc niesiona nielegalnym imigrantom powinna być udzielana najpierw tym będącym poza granicami UE tak, b mogli oni potem wracać do swoich krajów. – Ale to jest dzisiaj poważny problem, który wymaga naprawdę pracy i poświęcenia mu czasu. Tymczasem, jak państwo wiecie, Unia Europejska, Komisja Europejska czy Parlament Europejski wolą poświęcać czas problemowi, który nie istnieje, czyli Polsce, zamiast poświęcać czas problemowi migracji – zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net