5 grudnia 2023
Wiadomości

Szymon Hołownia chce, by w wyborach prawo do głosowania miały dzieci i zapowiada totalitaryzm „zielonej demokracji”

Podczas kongresu Polska 2050 Szymon Hołownia zapowiedział m.in. nadanie prawa wyborczego 16-latkom. Ponadto postulował także likwidację Funduszu Kościelnego i „zieloną demokrację”.

Szymon Hołownia pojawił się na scenie dopiero po godzinie od rozpoczęcia kongresu. Jako pierwszy przemawiał Michał Kobosko, szef partii Polska 2050 oraz inni działacze.

– Co to znaczy lepsza Polska? […] To zielona demokracja. To więcej miejsca na ziemi dla każdego. To solidarność – jeden wspierający drugiego – powiedział Szymon Hołownia.

– A co mamy w zamian? Stan wyjątkowy na granicy, a między nami stan wojny. Wspaniały naród, zamiast być zespołem, zwycięską sztafetą, zostaje na końcu, bo trener poszczuł sportowców na siebie. Poszliśmy na wojnę z samym sobą – mówił dalej Hołownia.

Następnie powiedział, że „czuł” iż „wszyscy utknęliśmy w jakimś jądrze ciemności, że na naszych oczach bezczelnie kradnie się nam demokrację, za nasze własne pieniądze napuszcza się jednych na drugich, zawłaszcza państwo i rozdaje nie swoje, kolegom, szwagrom, partnerkom”.

Z pewnością w sposób nieplanowany i nie uzgodniony, na scenę weszła trójka „młodych ludzi” z transparentem „Polska bez węgla 2030” z logiem Greenpeace. – Postulat odejścia od węgla jest jednym z najważniejszych w naszym programie. Jeżeli pokaże mi pan metodę, jak dojść do Polski bez węgla po 20-,30-letnich zapóźnieniach tak, żeby w ciągu tych 9 lat, do 2030 nie wywołać rewolucji społecznej, niepokojów społecznych, żeby krew nie polała się na ulicach, bardzo chętnie kupię wasz projekt – odpowiedział również zapewne w spontaniczny sposób Hołownia.

– My pokazujemy perspektywę, która jest możliwa do wykonania. Nie mam żadnych wątpliwości, że Polska powinna odejść od węgla jak najszybciej, mam nadzieję, że uda się to zrobić do 2035 roku – dodał.

Młodzież została następnie wyprowadzona przez ochronę.

– Dzisiaj można o Polsce powiedzieć wiele, ale nie, że jest zielona czy demokratyczna – kontynuował Szymon Hołownia i przekonywał następnie, że „jesteśmy najlepiej merytorycznie przygotowaną do rządzenia partią w dziejach Polski”.

– Gdybym miał skrócić ten nasz wielki program do dwóch słów, to one znowu byłyby bardzo proste – zielona demokracja. My w Polsce 2050, jak nas pytają kim jesteśmy, jesteśmy właśnie tym – zielonymi demokratami, których tak bardzo potrzeba na polskiej scenie politycznej – twierdził.

bankier.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net