Szyszko: Podstawowe źródła odnawialne dla Polski to geotermia i biomasa

Minister środowiska, Jan Szyszko, stwierdził, że w polskich aglomeracjach podstawowym odnawialnym źródłem energii powinna być geotermia. Na terenach wiejskich powinna dominować biomasa.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Minister Jan Szyszko powiedział, że „podstawowym odnawialnym źródłem energii dla dużych aglomeracji powinna być geotermia”. Dzięki niej oraz dzięki nowym technologiom węglowym możliwe będzie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Szef resortu środowiska stwierdził, że Polska ma ogromne zasoby geotermalne, które kilkukrotnie przewyższają nasze potrzeby.

Uważa też, że „gdyby geotermia została uruchomiona w odpowiednim czasie, to od 8 lat nie byłoby emisji pyłów w takiej aglomeracji jak Toruń”.

Według ministra na terenach wiejskich podstawowym źródłem energii powinna być biomasa. Natomiast tereny niezurbanizowane powinny być samowystarczalne energetycznie.

Maj/kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net