5 kwietnia 2024
Wiadomości

Tak działa demokracja. Patostreamer zakłada partię polityczną. „Endecka, tworzona dla Polaków”

Znany patostreamer Wojciech Olszański, używający pseudonimu Aleksander Jabłonowski, potwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że zakłada partię polityczną. Ugrupowanie ma istnieć już od roku, a obecnie znajdować się ma w fazie rejestracji.

– Wojciech Olszański (mimo ciążących na nim zarzutów karnych, prosi o podawanie pełnego nazwiska) używa też pseudonimów „Jaszczur” i Aleksander Jabłonowski. Głośno znów zrobiło się o nim w niedzielę, gdy policja wyciągnęła go ze spotkania w Gospodzie Rycerskiej pod Grunwaldem, a prokuratura postawiła zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i znieważenia członków narodu żydowskiego z powodu przynależności narodowościowej. Prokuratura chciała, by trafił do aresztu, ale nie zgodził się na to sąd – czytamy na stronie „Rzeczpospolitej”.

Z ustaleń dziennika wynika, że spotkanie przerwane przez policję dotyczyło właśnie organizacji partii politycznej, której przewodzić ma Olszański. W rozmowie z „Rz” potwierdził, że obecnie partia jest w fazie rejestracji.

– Partia już istnieje od roku, a obecnie ją tylko rejestrujemy. To będzie legalna partia, która spełni wszystkie demokratyczne procedury, zostanie poddana wszystkim obostrzeniom i nakazom. To będzie partia endecka, tworzona przez Polaków dla Polaków – powiedział Olszański.

Dodał, że ugrupowanie zamierza wystartować we wszystkich nadchodzących wyborach.

Nazwy partii na razie nie ujawniono. Spekuluje się, że może to być Partia Kamracka. Sam Olszański prowadzi ruch o nazwie Rodacy Kamraci.

Według skrajnie lewicowych organizacji, ruch może skupiać około 40 tys. osób. Sam patostreamer twierdzi, że liczba osób wspierających go jest znacznie większa.

– Rzeczywista liczebność jeszcze zostanie zweryfikowana. Czym innym jest pojawiać się na wiecach, a czym innym zaistnieć w wyborach – skomentował.

– Z powodu licznych procesów karnych Olszański prawdopodobnie nie będzie kandydował do Sejmu, bo prawo zabrania tego osobom skazanym – czytamy na rp.pl, choć współpracownik Olszańskiego, Marcin Osadowski zaznacza, że „Wojciech Olszański nie został nigdy skazany przez sąd”.

– Poza tym czy można sobie mnie wyobrazić w Sejmie? Po trzech dniach mojej obecności prawdopodobnie każdy marszałek wyrzuciłby mnie z sali sejmowej z zakazem wstępu – powiedział Wojciech Olszański.

Wojciech Olszański w swoich patostreamach dał się poznać jako nie tylko wulgarny prostak, ale również antyklerykał. Swego czasu ogłosił w kontekście chrześcijaństwa, że „s*a na żydowską Biblię” czy też, że Chrystus rzekomo zawarł z nim nowe przymierze. Chwilę później zaś przekonywał, że Boga nie ma.

W innym, wcześniejszym materiale uzasadniał, dlaczego – jego zdaniem – legalizacja mordowania nienarodzonych dzieci byłaby „dobra”.

rp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net