Tak (nie)działa publiczna służba zdrowia. Wywalono 200 tys. zł z portfeli podatników m.in. na ATRAPY gniazd tlenowych

– Gniazda tlenowe w szpitalu w Kętrzynie okazały się… atrapami. Zamontowano je podczas remontu, który pochłonął 200 tys. złotych – poinformowało Polsat News. Dyrektor placówki przyznał, że „od 15 lat służą do zbierania kurzu”.

Stacja podkreśla, że „brak wyposażenia został ujawniony w momencie, kiedy placówka miała zostać przygotowana na uruchomienie szpitala covidowego”.

Wojciech Glinka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) przyznał, że „trzeba było pociągnąć nową instalację”.

W ramach przygotowania placówki do wymogów potrzebnych, by szpital stał się „covidowy”, przeprowadzono kontrolę infrastruktury szpitala. Wówczas okazało się, że pod panelami zamontowanymi w ścianach nie ma instalacji tlenowych.

– Pracownicy szpitala mieli wiedzieć o tym, że ze sprzętu nie da się korzystać – czytamy na polsatnews.pl.

– Gdyby to nie było straszne, to śmialibyśmy się z tego. Ale tak naprawdę gniazda, które są zamontowane na ścianach oddziału chirurgii ogólnej, od 15 lat nie służą do niczego innego jak tylko do zbierania kurzu – powiedział dyrektor.

– Trudno mi powiedzieć, ile kosztowała tamta inwestycja sprzed 15 lat. Z tego, co słyszałem remont oddziału miał kosztować 200 tys. złotych i najpewniej około takiej kwoty zapłacono wykonawcom – ocenił Wojciech Glinka.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks