Taśmy Kukiza rozłamią Ruch Narodowy?

foto: Facebook
foto: Facebook

Mimo decyzji Rady Politycznej nacjonalistów o utworzeniu własnego koła poselskiego, sprzeciwia się temu większość związanych z Ruchem Narodowym posłów. Tylko Robert Winnicki zgadza się z decyzją Rady.

„Formalne uzasadnienie decyzji podjętej bez naszej obecności przez władze partii, z Robertem Winnickim na czele, uważamy za nieprawdziwe i zmanipulowane” – piszą w oświadczeniu posłowie związani z Ruchem Narodowym. Oświadczenie o pozostaniu w partii Kukiz’15 podpisali: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Jóźwiak oraz Tomasz Rzymkowski. Uważają oni że należy pozostać w partii.

Posłowie twierdzą też, że „każdy z posłów ma zagwarantowaną pełną wolność sumienia”. „Sugestie zarzucające współpracę Pawła Kukiza z demoliberalną opozycją” uważają za „wpisanie się w retorykę zmasowanej nagonki medialnej”.

Czterej członkowie partii Kukiz’15 uważają też, że „rozbicie jedności RN” jest konsekwencją „nieodpowiedzialnych działań Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka”, a nie ujawnienia „taśm Kukiza”.

„W związku z powyższym jednoznacznie oświadczamy, że pozostajemy w klubie Kukiz’15. […] Pragniemy zapewnić o swoim oddaniu idei narodowej, czego dowodem będą nasze działania zmierzające już niebawem do budowy nowego, poważnego środowiska narodowego” – piszą zbuntowani wobec Ruchu Narodowego nacjonaliści.

„Taśmy Kukiza” zawierają nagranie wulgarnych wypowiedzi Pawła Kukiza na temat Artura Zawiszy z Ruchu Narodowego. Więcej przeczytać można o tym TUTAJ.

CWIK/interia.pl, gazeta.pl, Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.