Tej nocy uderzy ZIMA. Zamiecie śnieżne i mróz w całym kraju [PROGNOZA POGODY]

Tej nocy pogoda w Polsce będzie już bardzo zimowa. Na lubelszczyźnie temperatura spadnie do -5 stopni Celsjusza. Ponadto w całym kraju możliwe są intensywne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie dla części regionów przed silnym wiatrem, którego efektem będą zawieje oraz zamiecie śnieżne.

– We wtorek w nocy na Lubelszczyźnie temperatura może spaść do -5 stopni Celsjusza, na zachodzie będzie lekko dodatnia, do 1 stopnia – podała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

IMGW oczekuje również mocnego wiatru w części kraju. – Porywy wiatru nad morzem mogą osiągnąć do 75 km/h, w zachodniej części kraju wiatr od 65 do 70 km/h – dodała Łapińska.

IMGW wydało również alerty przed silnym wiatrem. Dotyczą one zachodu i południa województwa dolnośląskiego, powiatów nyskiego, prudnickiego i głubczyckiego w woj. opolskim oraz województwa zachodniopomorskiego.

W ciągu dnia można spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. – Śnieg spadnie w rejonie Warmii i Mazur, na Podkarpaciu, w Małopolsce, a także na Lubelszczyźnie. Na wschodzie kraju spodziewamy się temperatury maksymalnej od 0 do -1 stopni Celsjusza, 4 stopni na zachodzie oraz do 6 stopni nad morzem – kontynuowała synoptyk IMGW.

Wieczorem z kolei lokalnie spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Najbardziej śnieżyć będzie na zachodzie Polski. Biało może zrobić się także w centrum kraju, na Pomorzu oraz Kaszubach i w Małopolsce.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net