Teksas dalej za życiem

Stan Teksas przeprowadził kolejną zmianę legislacyjną, która ogranicza dostępność ośrodków zabijających dzieci w łonach matek. Ich ilość zmniejszyła się o połowę. – To jakaś parodia, że stan wielkości Teksasu będzie miał mniej niż 10 klinik aborcyjnych – ubolewa neo-feministka w rozmowie z „DoRzeczy”.
Federalny Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych podtrzymał wprowadzone dwa lata temu prawo ograniczające dostęp do aborcji w Teksasie. Od 2013 roku Teksas jest stanem, w którym dokonuje się najmniej mordów na nienarodzonych. Zresztą ich ich liczba wciąż spada. Jest to zasługa tzw. ustawy HB2, która podnosi poprzeczkę standardu „szpitali”, w których dokonuje się zabójstw, a także kwalifikacji samych pracowników oraz zabraniającą zabijania nienarodzonych po dwudziestym tygodniu życia.
Od 1973 roku w USA panuje prawo, które zakazuje całkowitego zakazu mordowania dzieci w którymkolwiek stanie. – To, co się udało zrobić w Teksasie, daje mi nadzieję na pogłębienie ochrony zarówno nienarodzonych dzieci, jak i ich matek. Uważam to za przełom i przykład dla całego narodu – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” Melissa Ohden, amerykańska działaczka pro-life.
Przeciwko próbom ograniczania tzw. „prawa wyboru” – tzn. prawa do bezkarnego zamordowania własnego dziecka – protestują liberalne organizacje. „W ciągu ostatnich trzech lat przelała się przez nasz kraj na poziomie stanowym niemająca precedensu fala ustaw antyaborcyjnych” – pisali oburzeni autorzy raportu proaborcyjnego Instytutu Guttmachera, komentując zaostrzenie przez republikanów praw aborcyjnych w większości stanów. Raport opracowany został w zeszłym roku.
Z raportu wynika, iż „tylko w 2013 r. 22 stany wprowadziły 70 przepisów antyaborcyjnych”. Same przepisy są wprawdzie łagodne, tak jak ten uchwalony w Teksasie, w praktyce skutkują jednak zamykaniem dużej ilości placówek aborcyjnych. Dla przykładu: w stanie Missisipi po zaostrzeniu prawa aborcyjnego pozostał tylko jeden ośrodek, w którym pracownicy dokonują mordów na niewinnych dzieciach.
W USA w ciągu roku dokonuje się około miliona mordów na dzieciach.
CWIK/pch24.pl
Przekaż wieści dalej!