Lekarze w Teksasie nie muszą przeprowadzać „zmiany płci”

foto: Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Kontrrewolucja.net ⓒ

Sąd federalny w Teksasie uznał, iż nie można zmuszać lekarza do przeprowadzania operacji tzw. „zmiany płci”, ponieważ jest to pogwałcenie wolności sumienia. To druga decyzja tego samego sędziego, który stara się bronić konserwatywnych wartości w swoim stanie.

Chodzi o operacje, podczas których okalecza się trwale pacjenta usuwając narządy płciowe i tworząc protezy narządów przeciwnej płci. Do wykonywania tego rodzaju zabiegów chciało wszystkich lekarzy zmusić Ministerstwo Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych, przyjmując regulację prawną. Prawo to odrzucił jednak sąd federalny stanu Teksas, zezwalając katolickim szpitalom na odmowę wykonania tego rodzaju zabiegu. Prosili o to pracownicy służby zdrowia zrzeszeni w Catholic Benefits Association. Do prośby przychylił się sędzia Reed O’Connor. Swój wyrok warunkował faktem, iż zmuszanie szpitali do przeprowadzania tzw. operacji „zmiany płci” sprowadza się do zmuszania lekarzy, by łamali własne przekonania.

To nie pierwszy raz, gdy Reed O’Connor staje w obronie wartości chrześcijańskich. Ten 50-letni sędzia z Houston stał się znany w USA, kiedy zablokował przepis próbujący umożliwić uczniom korzystanie ze szkolnych łazienek zgodnie z „odczuwaną płcią”. Umożliwiałoby to w konsekwencji przebywanie chłopcom w damskich toaletach, przeciwko czemu protestowali głośno zarówno rodzice uczennic, jak i same dziewczynki.

MGOT/catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.