Teoretycznie mamy stan epidemii. Skończy się 16 maja

Minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedział, że 16 maja trwający teoretycznie stan epidemii w Polsce zostanie zakończony i przejdzie w kolejny formalny stan zagrożenia epidemicznego.

Niedzielski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji w budynku ministerstwa pandemii, że formalny stan epidemii zakończy się 16 maja. Zapowiadał taki krok w połowie ubiegłego miesiąca.

– Decyzja jest już przekonsultowana na różnych poziomach administracji, dokonaliśmy analizy prawnej – w połowie maja zniesiemy stan epidemii, przekształcimy go w stan zagrożenia epidemicznego – zapowiedział minister pandemii.

– Lekarze cały czas informują nas o tym, że to już nie są tak ciężkie przypadki, które szczególnie w ramach mutacji Delta były odnotowywane. Przyjmowani pacjenci są w zdecydowanie lepszym stanie i z mniejszą zajętością płuc przez COVID-19 – przekonywał.

Przypominamy, że jedyna dostrzeżona zależność między ilością pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa wynikała z ilości wykonywanych testów. Ponadto sami covidiańscy eksperci przyznali, że testy w większości przypadków podawały fałszywie dodatnie wyniki.

– Cały czas monitorujemy, czy pojawiają się nowe warianty, monitorujemy sytuację na świecie. Na razie nie ma alertowej mutacji – przekonywał Niedzielski.

– Spełniające się prognozy pozwalają nam myśleć, ze powoli epidemia zmierza w kierunku endemii, sytuacji w której wirus jest cały czas w naszym otoczeniu, ale ze względu na szczepienia, przechorowanie nie stanowi już takiego zagrożenia dla życia – kontynuował.

– Prawdziwym testem w jakim miejscu jesteśmy z epidemią będzie wrzesień, kiedy spodziewać się można w wyniku powrotu do szkół, do pracy, zwiększonej transmisji i też pewnej sezonowości, którą do tej pory obserwowaliśmy – zapowiedział minister pandemii Adam Niedzielski.

rp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net