Terror sanitarny i plan segregacji w starostwie inowrocławskim? Starosta żąda od pracowników zaszprycowania pod groźbą „bezpłatnego urlopu”. „Nie wiem, w czym w ogóle problem” (WIDEO)

– Mobbing szczepionkowy w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu? Do naszej redakcji wpłynęło pismo podpisane przez starostę Wiesławę Pawłowską. Z dokumentu wynika, że pracownicy mają podpisać do 28 września zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie preparatem na Covid-19, bądź przeciwskazania do szczepienia – poinformował portal tarnogorski.info.

– W związku z panującym w kraju stanem epidemii, proszę o przedłożenie pracodawcy zaświadczenia o posiadanym szczepieniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, bądź dokumentu stwierdzającego medyczne przeciwwskazania do poddania się szczepieniu. Oczekuję wyżej wymienionych dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 września – napisała starosta Pawłowska w piśmie do urzędników.

Cytowana przez portal pracownica urzędu, która prosi o anonimowość, poinformowała, że starosta wprost zapowiedziała wysłanie „na bezpłatny urlop” osób, które do wyznaczonego terminu nie przyniosą dowodu bycia zaszprycowanym lub dokumentu z przeciwwskazaniami do przyjęcia preparatu. Pracownicy obawiają się, że zostaną po prostu zwolnieni.

Starosta zapytana o bezpłatny urlop, potwierdziła, że „rozpatrywane są wszelkie możliwości, które zabezpieczą resztę załogi”. Ostateczna decyzja zależeć ma od liczby osób czystych. – Na dziś oświadczenia nie złożyło 12 osób, a więc jest to kropla w morzu – przekonuje Pawłowska. – Z tych 12 osób trzy już się zaszczepiły, a kolejne trzy idą jutro się zaszczepić. Nie wiem w czym w ogóle problem – dodała podkreślając, że „bezpłatny urlop” jest jednym z analizowanych scenariuszy prawnych.

Wiesława Pawłowska twierdzi też, że otrzymała informacje od zaszprycowanych pracowników o tym, że „mogliby swobodniej czuć się w pracy, gdyby mieli świadomość, że całe koleżeństwo jest w tej samej sytuacji epidemicznej”. – Skoro nie jest, to musimy niestety zaostrzać pewne kryteria związane z naszą bieżącą pracą – przekonywała.

– Być może będzie trzeba wskazać inną toaletę, inne miejsce na przygotowanie śniadania, inne wejście do budynku. U nas kwestie BHP są na bardzo wysokim poziomie – kontynuowała starosta Wiesława Pawłowska.

Mimo powyższych, starosta twierdzi jednocześnie, że „wnioskowanie, że starosta postanowiła wysłać wszystkich na urlop bezpłatny, albo nie daj Boże zwolnić, jest nadużyciem”.

– Czy to nie są znamiona mobbingu, ponieważ jest wywierana presja na zaszczepienie się preparatem na koronawirusa? Czy weźmie pani odpowiedzialność za to, że jeżeli jakaś osoba z tych niezdecydowanych, zaszczepi się i nie daj Boże wystąpi odczyn poszczepienny, bo takie rzeczy też się zdarzają, czy pani weźmie odpowiedzialność? – zapytała redakcja lokalnego portalu.

– Po pierwsze, przy żadnych szczepionkach nie ma pan gwarancji i nikt takiej gwarancji nie ma. Na naszym terenie z powodu COVID-19 odeszło dużo osób, mój mąż walczył przez 14 dni w szpitalu z Covidem. Wyprowadzałam go ze szpitala, 20 kg mniej ważył. Covid był w moim domu. To jest nasza decyzja, nasze zdrowie, nasze ryzyko. Jeżeli na 200 pracowników, w tej chwili już prawie 190 jest zaszczepionych, różnie przeżyliśmy to, tak jak różnie chorobę przeżyliśmy. Trzeba zaufać – odpowiedziała starosta.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Terror sanitarny i plan segregacji w starostwie inowrocławskim? Starosta żąda od pracowników zaszprycowania pod groźbą „bezpłatnego urlopu”. „Nie wiem, w czym w ogóle problem” (WIDEO)

  • 28 września 2021 o 08:20
    Permalink

    Dlaczego zaszczepieni się boją niezaszczepionych czyżby uważali się za nowa kastę ludzi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net