Terrorysta ze Stambułu chciał mordować chrześcijan. Ruszył proces

twitter.com/Piovegovernolad
twitter.com/Piovegovernolad

Rozpoczął się proces terrorysty, który w sylwestrową noc ostrzelał bawiących się w klubie w Stambule ludzi. Zeznał, że chciał mordować przede wszystkim chrześcijan.

– Chciałem zaatakować chrześcijan w obchodzone przez nich święto, którego dopuszczają się na całym świecie. Moim celem było zabicie chrześcijan, chciałem wziąć na nich odwet – mówi Abdulkadir Maszripow, zamachowiec, który zabił 39 osób, a 70 ranił. – Chciałem zaatakować na placu Taksim, jednak ze względu na wzmożone środki bezpieczeństwa wokół tego miejsca zdecydowałem się zmienić swój plan i wtargnąć do klubu Reina – zeznaje.

Terrorysta zaprzeczył, by utrzymywał stały kontakt z ISIS. Sami dżihadyści wydali oświadczenie kilka godzin po zamachu, że zamachowiec jest ich człowiekiem i pochwalili jego “chwalebny czyn”.

Uzbekowi postawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zbrojnej organizacji terrorystycznej, nielegalnego posiadania broni i zamachu na konstytucyjny porządek państwa. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. – Dla mnie najlepsza byłaby kara śmierci. Choć po dokonaniu swego czynu pozostałem przy życiu, poszedłem do klubu, by umrzeć – powiedział morderca.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net