Teść Sasina dyrektorem w Wodach Polskich. „To nie jest nepotyzm”

Dyrektorem Zarządu Zlewni w Zamościu, która podlega pod Wody Polskie, jest Eugeniusz Daciuk. Jest teściem Jacka Sasina ale – jak przekonuje – nie jest jego rodziną.

O Jacku Sasinie zrobiło się głośno przy okazji tzw. uchwały sanacyjnej. Szybko okazało się, że w różnych państwowych lub samorządowych instytucjach zatrudniani są na wysokich stanowiskach członkowie jego rodziny. Tymczasem to on w praktyce odpowiadać ma za wdrożenie uchwały, czyli oczyszczenie publicznych firm z członków rodzin posłów.

„Interia” wskazała, że teść Jacka Sasina Eugeniusz Daciuk jest Dyrektorem Zarządu Zlewni w Zamościu podlegającej pod Wody Polskie. Oczywiście, rezygnować nie zamierza.

– Dlaczego mam się do dymisji podawać? No to co, że jestem teściem ministra? Jestem magistrem inżynierem melioracji wodnych, jestem specjalistą w tej branży i pracuję 37 lat w tej samej firmie. Wody Polskie są spadkobiercą poprzedniej firmy – powiedział „Interii” Eugeniusz Daciuk, teść Jacka Sasina.

– W związku z pojawiającymi się w mediach publikacjami oświadczam, że Pan Eugeniusz Daciuk, Dyrektor Zarządu Zlewni w Zamościu został zatrudniony ze względu na swoje kompetencje zawodowe, nie natomiast koligacje rodzinne, jak sugerują niektóre media – napisał w oświadczeniu prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Daciuk pracę w instytucji zaczął jeszcze w czasach istnienia marionetkowego państwa PRL w 1984 roku.

Daciuk zaznaczył w rozmowie z interia.pl, że „tu nie ma żadnego nepotyzmu, bo teść to nie jest rodzina”. – Rodzina to jest pokrewieństwo z krwi, a to jest nabyta sprawa. I ja tutaj nie widzę żadnego nepotyzmu w tym przypadku – ocenił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Teść Sasina dyrektorem w Wodach Polskich. „To nie jest nepotyzm”

  • 22 lipca 2021 o 13:04
    Permalink

    A niby dlaczego pan Eugeniusz Daciuk miał by się zwalniać z pracy,skoro wydaje się być osobą kompetentną na tym stanowisku???To Sasin powinien odejść,bo w przeciwieństwie swojego teścia-na niczym się nie zna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net