15 czerwca 2024
Wiadomości

To będzie koniec Białorusi? Kreml chce aneksji, szykuje referendum

Portal nczas.com, powołując się na rosyjski portal „Meduza” informuje, że Kreml szykuje referenda nie tylko w Donbasie, ale także na Białorusi w sprawie przyłączenia terytoriów do Rosji. Oznaczałoby to koniec sąsiadującego z nami państwa jako samodzielnego bytu.

– Portal uważa, że putinowska władza w Rosji ma w planach referenda przyłączeniowe na terenie samozwańczych republik w Doniecku i Ługańsku oraz w okupowanym przez Rosjan obwodzie chersońskim. Najprawdopodobniejszą datą przeprowadzenia plebiscytu miałby być 11 września, gdy w Federacji Rosyjskiej będą odbywały się wybory gubernatorów 15 regionów – czytamy na nczas.com.

Poza nieuznawanymi przez większość świata państwami w Donbasie, referendum miałoby zostać przeprowadzone również w Osetii Południowej oraz na Białorusi.

Według informatora rosyjskiego portalu, Aleksandr Łukaszenka ma bronić obecnie ostatnich strzępków niepodległości swojego państwa. Kreml jednak naciska na niego w tej sprawie.

– Dojdzie do tego [referendum], gdy uda się przydusić Łukaszenkę, który wciąż odsuwa ten scenariusz – mówi jeden z informatorów portalu meduza.io.

Portal nczas.com z kolei zaznacza, że „pozycja Łukaszenki jest obecnie najsłabsza od lat”.

– Bardzo długo udawało mu się balansować między Rosją a Europą, ale w ostatnim czasie praktycznie zamknął sobie drzwi na Zachód i skazał się na służalczość wobec Kremla – czytamy.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net