16 maja 2024
Wiadomości

„To komendant odpalił granatnik, prokuratura uznaje go za pokrzywdzonego”

– Według ustaleń Radia ZET granatnik, który Komendant Główny Policji odpalił w swoim gabinecie, został przywieziony pociągiem specjalnym kursującym do Ukrainy z Przemyśla. Nasi informatorzy twierdzą, że granatnik nie został poddany żadnej kontroli granicznej i celnej. W sprawie jest jeszcze wiele znaków zapytania – poinformowało radio.

W wyniku eksplozji w środę rano gen. Jarosław Szymczyk odniósł niegroźne obrażenia oraz pracownik cywilny KGP. W budynku zniszczona została podłoga pomieszczenia socjalnego gabinetu komendanta oraz sufit pomieszczenia poniżej.

Na razie nie wiadomo, kto pokryje koszty remontu oraz czy obejmie je ubezpieczenie budynku.

Wczoraj, po około 30 godzinach od wybuchu, MSWiA poinformowało, że Szymczyk otrzymał granatnik od szefa kierownictwa jednej z ukraińskich służb. Spotkał się z kierownictwem ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych w dniach 11-12 grudnia.

Więcej na temat incydentu można przeczytać TUTAJ.

– Szef MSWiA Mariusz Kamiński twierdzi, że Komendant Główny Policji nie wiedział, czym jest prezent, który otrzymał w czasie wizyty roboczej na Ukrainie. Prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie wybuchu uznaje generała Szymczyka za pokrzywdzonego – podaje radiozet.pl.

Według informacji, do których dotarło Radio ZET wynika, że to sam komendant główny odpalił granatnik w swoim gabinecie.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

3 komentarze do “„To komendant odpalił granatnik, prokuratura uznaje go za pokrzywdzonego”

  • Tu jest pierwszorzędna kwestia przemytu broni wojskowej przez komendanta Szymczyka i innych policjantów z jego świty oraz nielegalnego jej posiadania.
    Dla normalnego Polaka byłyby już areszt i zarzuty karne zagrożone wieloletnim więzieniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net