To miała być foliarska teoria. Teraz były szef Pentagonu ostrzega przed atakami na Amerykanów bronią energii skierowanej

Onet.pl przytacza tekst z „Politico” na temat broni energii skierowanej przeciwko pracownikom rządu USA na całym świecie. Były amerykański sekretarz obrony Christopher Miller wprost nazywa używanie tej broni „aktem wojny”.

– Jeśli to się gdzieś dzieje i ktoś atakuje Amerykanów, nawet jeśli za pomocą broni nieśmiercionośnej, to jesteśmy to winni naszym ludziom na wysuniętych placówkach – powiedział Miller w rozmowie z „Politico”. Christopher Miller był szefem Pentagonu podczas prezydentury Donalda Trumpa od listopada do stycznia. Badał incydenty z rzekomym użyciem broni energii skierowanej, teraz namawia prezydenta Josepha Bidena, by ten kontynuował wątek.

Energia skierowana ma być skoncentrowaną energią elektromagnetyczną lub silnymi falami radiowymi. Jest zastosowanie nie jest śmiercionośne, potrafi jednak zakłócać działanie sprzętu elektronicznego oraz wywoływać ból oraz trwały uszczerbek na zdrowiu. Kilka lat temu tego typu broń należała wśród tzw. poważnych mediów do kręgu teorii spiskowych. Pierwotnie miały mieć miejsce w 2016 roku w Hawanie na Kubie.

Amerykańscy urzędnicy coraz częściej mówią o tym, że wśród amerykańskich wojskowych pojawiają się objawy podobne do tych, które w ostatnich latach mieli amerykańscy szpiedzy oraz dyplomaci na Kubie. Nazwano je „syndromem hawańskim”. Najczęstszymi objawami są: przewlekłe bóle głowy, utrata słuchu i równowagi, dzwonienie i ciśnienie w uszach, zmęczenie, czasami długotrwałe uszkodzenie mózgu.

Pentagon podejrzewa, że za atakami energią skierowaną może stać Rosja. Nie mają jednak na to dowodów. Jest jedynie wiadome, że Rosja pracuje nad bronią mikrofalową. Rzecznik Białego Domu nie podał informacji na temat szczegółów śledztwa, lecz zapewnił, że administracja Bidena traktuje te doniesienia „bardzo poważnie od pierwszego dnia”.

W tej sprawie także CIA powołało grupę zadaniową, która ma przyjrzeć się sprawie. – Dyrektor CIA William Burns powiedział senatorom podczas przesłuchania przed Senackim Komitetem Wywiadu, że wyjaśnienie natury hawańskich ataków jest najwyższym priorytetem – czytamy.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.