To nie żart. Wiceminister Buda z PiS przekonuje, że „częściowa korespondencja na mailu prywatnym daje pewnego rodzaju zabezpieczenia” przed rosyjskimi specsłużbami

Wiceminister inwestycji i rozwoju oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda przekonywał w Polsat News, że korzystanie z prywatnego maila przez posłów i ministrów do kierowania państwem dawało „pewnego rodzaju zabezpieczenia”. Jak twierdzi członek rządzącej oligarchii, taki mail „jest dużo trudniejszy do zidentyfikowania dla takich służb jak rosyjskie”.

– Proszę zwrócić uwagę na to, że jakby nawet częściowa korespondencja na mailu prywatnym, ona daje pewnego rodzaju zabezpieczenia polegające na tym, że ten mail jest dużo trudniejszy do zidentyfikowania dla takich służb jak rosyjskie, które teraz atakują – powiedział Buda w Polsat News.

– A często jest tak, że nie wiedzą o istnieniu takiego maila. Często dużo trudniej jest go zidentyfikować, bo chmurowanie jest gdzieś daleko, np. w Stanach Zjednoczonych. Tak że to nie jest wcale oczywiste, że to jest dużo gorsze zabezpieczenie. Oczywiście każde zabezpieczenie można złamać, bo to nie jest tak, że służbowa skrzynka jest absolutnie bezpieczna – kontynuował wiceminister z PiS.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła wyśmiał tę „argumentację”. – No tak, nie wiadomo, kim może być użytkownik z mailem aniedziel@gmail.com, szczuckikrzysztof@gmail.com, piotrmuller89@gmail.com czy w końcu morawiecki@gmail.com. To są zabezpieczenia antyhakerskie godne naszego państwa z kartonu, psia mać – napisał na Twitterze Cwikła.

Wcześniej zaś zwracał uwagę, że sprawstwo służb rosyjskich jest jedynie domniemane i opiera się na podobnej wagi „dowodach” jak słuszność wprowadzanych pod pretekstem tzw. pandemii obostrzeń przez rząd.

– Odnośnie włamania na konto szefa KPRM to przypominam tylko, że sprawstwo Rosji i/lub Białorusi jest domniemane jedynie i równie dobrze mogli być to ludzie Berlina, Paryża, ISIS, Pekinu czy Pragi. Łatwość celu posiadającego potencjalnie ważne informacje to gratka dla każdych służb specjalnych – czytamy.

– Na razie ujawnione maile są marne i uderzają jedynie w klikę Morawieckiego. Wygląda to na ciąg dalszy wewnątrzpisowskiej walki o władzę nad rządem – ocenił z kolei dr Marcin Masny na Facebooku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.