Tomaszów Mazowiecki. Prezydent z PiS chce unieważnienia Karty Praw Rodzin (WIDEO)

Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i członek partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość zaproponował „kosmetyczne zmiany” w realizacji tzw. polityki rodzinnej miasta. Jednak w jego projekcie znalazły się mocne zapisy, m.in. unieważnienie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Pojawiają się natomiast inne, lewicowe hasła.

– Dostaliśmy projekt uchwały w sprawie kierunków działania dla prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego w realizacji miejskiej polityki społecznej na rzecz rodzin i równego traktowania. Już abstrahując od kwestii semantycznych zawartych w samym tytule uchwały (…) paragraf drugi stwierdza, że traci moc uchwała dotycząca przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin – powiedział radny Tomaszowa Mazowieckiego Jarosław Batorski.

Jak dodał, „nie wiem, jakie jest bezpośrednio zdanie pana prezydenta Marcina Witko, ponieważ nie miałem okazji z nim na ten temat rozmawiać”.

– Mam nadzieję, że może rzeczywiście mamy tu do czynienia z jakimś swoistym nieporozumieniem. Projekt wyszedł z wydziału, może pan prezydent nie zauważył pewnych kwestii – zaznaczył radny.

– Jeszcze 4 listopada potrzeby uchylania Karty pan prezydent nie widział, co zostało wyrażone ustami pana wiceprezydenta – podkreślił.

W rozmowie zwrócił także uwagę na „dziwne” oraz groźne zapisy w projekcie nowej uchwały.

– W punkcie 2. o wprowadzeniu działań na rzecz podnoszenia świadomości na temat równego traktowania, tolerancji oraz promowania idei poszanowania wszystkich grup społecznych. Osobiście uważam, że poszanowanie powinni mieć wszyscy obywatele, nie tylko ci, którzy zrzeszają się w grupy społeczne. W mojej ocenie dopiero ten zapis jest dyskryminujący – wyjaśnił i dodał, że „sam fakt” promowania takich pomysłów jest „czymś dziwnym, niebezpiecznym i otwierającym przestrzenie, w których zlokalizować się może dużo działań, które są bardzo szkodliwe i bardzo negatywne”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.